LOH Tokio 2021

Žádná sportovní legenda! Olympijský oheň zažehla kontroverzní tenistka

Naomi Ósakaová zapaluje olympijský oheň
Zdroj: Profimedia

Každé olympijské hry začínají odhalením velkého tajemství, kdo slavnostně zažehne olympijský oheň. Prestižní okamžik často obstarávají legendy pořadatelské země, ale letos tomu bylo jinak, pocty se dočkala kontroverzní tenistka Naomi Ósakaová.

Olympijský oheň putoval z Řecka, procestoval celé Japonsko a nakonec zamířil na stadion, kde se v rámci zahajovacího ceremoniálu dočkal ještě několika předávek.

Oheň si pomocí pochodní předávali lékaři, baseballové legendy, paralympijská sportovkyně na vozíčku a šest mladičkých sportovců, které slavná kariéra teprve čeká.

S očekáváním se sledovalo, kdo převezme pochodeň jako poslední. Nakonec se před mladíky objevila 23letá Naomi Ósakaová, tenistka, která je v poslední době na očích ne kvůli výkonům na kurtech, ale kvůli projevům mimo ně.

Související obsah

Ósakaová například odstoupila z French Open, jelikož odmítala chodit na tiskové konference, aby ochránila své psychické zdraví. Od té doby světová dvojka nehrála a vynechala i Wimbledon. Její zvolení proto rozdělilo svět na ty, kteří její zvolení milují a ty, které její volba rozlítila.
 

Slavnostní ceremoniál odstartoval ohňostroj:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Jágr a spol. schytal od Sparty šest gólů, Pardubice opět vítězné

Tipsport extraliga - 30. kolo Liberec - Vítkovice 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary - Litvínov 2:3, Zlín - Pardubice 1:4, Kladno - Sparta 0:6, Mladá Boleslav - Třinec 0:3, Mountfield HK - České Budějovice 3:2 v prodloužení, Olomouc - Brno 0:2