LOH Tokio 2021

Zápasník Omarov před odletem: K medaili je blízko i daleko, ale já věřím

Velké ambice má před olympijským turnajem v zápase český zápasník s ruskými kořeny Artur Omarov. Z největší sportovní akce chce medaili a naznačuje, že velice záleží i na losu.

Do Japonska se chystá i Artur Omarov, který se chystá na své první olympijské hry. O víkendu odletí do dějiště her. "Cesta mě nestresuje, možná zkouknu nějaký film anebo se pokusím usnout. Je to pro mě jen cesta, kterou se musí projít," pronesl dvaatřicetiletý rodák z ruského Dagestánu.

Reprezentant českého olympijského týmu se na olympiádu kvalifikoval až na třetí pokus. Utekla mu účast v Londýně i v Rio de Janeiru. "Znamená to pro mě moc a jsem nadšený, že mohu bojovat pod pěti kruhy," pronesl Omarov před odletem do Tokia. "Cítím se výborně a myslím si, že jsem v dobré formě. Mé ambice jsou jednoznačné, a to je olympijská medaile," věří svěřenec chomutovského zápasu.

Související obsah

Artur Omarov si dokonce věří na medaili, kterou by do Česka chtěl za každou cenu přivézt. "K medaili je blízko i daleko. Záleží na losu. Můžete vypadnout v prvním kole s tím nejsilnějším, zároveň se můžete probojovat až do bojů o medaile. Na olympiádě je dost borců, které jsem už porazil. Cesta do finále je tedy možná. Záležet bude na formě a připravenosti, ale já v medaili věřím," pronesl sympatický zápasník, který zápasí v řecko-římském zápase.

"Poslední dny jsme trávili v izolaci, abychom předešli nákaze. Vybírali jsme si, jak a s kým budeme trénovat," naznačil dny před odletem Omarov. "Já se těším úplně na všechno. Těšil jsem se na fasování oblečení, nemohu se dočkat olympijské vesnice a českého týmu. Pro mě je všechno nové," zakončil dvaatřicetiletý zápasník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události