Sparta se v úvodním kole s Olomoucí nadřela, tři body bere i Jablonec

Po letní přestávce se opět rozjela nejvyšší česká fotbalová soutěž Fortuna liga. Sobotní program měl na programu čtyři zápasy. Nejvíce pozornosti bylo upřeno na Spartu, která se utkala s Olomoucí a zvítězila 3:2. Jablonec si na úvod poradil s Baníkem, nováček z Hradce bere bod za remízu s Bohemians a Pardubice hrály 2:2 s Karvinou.

Sparta neměla vůbec dobrý začátek, když dostala branku už ve třetí minutě od Kryštofa Daňka. Netrvalo to ale dlouho a bylo vyrovnáno. Pokutový kop suverénně proměnil David Moberg Karlsson. Od té doby zápas ovládala.

Po více jak hodině hry drtivý tlak přetavil v gól Ladislav Krejčí mladší. Jenže tato branka Letenské zabrzdila a Sigma začala šlapat. Nicméně i tak Pražané dokázali zvýšit na 3:1, když z levé strany cpal před bránu míč Ladislav Krejčí starší a Roman Hubník si ho srazil do sítě.

V závěru Olomouc ještě korigovala výsledek zásluhou Pabla Gonzáleze, ale na víc už to nestačilo. Sparta tak první zápas sezóny zvládla a Hanáky porazila 3:2.

Začátek zápasu mezi Jabloncem a Baníkem byl ve velkém tempu a šance střídala šanci. Úvodní minuty spíše patřily Baníku, poté převzal otěže Jablonec a závěr opět patřil Ostravským.

Po změně stran měl Jablonec obrovské štěstí, když se Martinec snažil odehrát míč skluzem a trefil tyč. O čtyři minuty později se Baník už dostal do vedení, ale veškerou radost zhatil VAR, který odhalil Svozilův ofsajd. Další šanci měl stoper Lischka, kterého vychytal Hanuš.

I nadále se hrál parádní fotbal, ale stále na ukazateli skóre svítil stav 0:0. Nakonec přeci jenom domácí rozhodli. Pleštil dvě minuty před koncem z pravé strany nacentroval do vápna a Václav Pilař uklidil hlavou míč do sítě.

Nováček z Hradce Králové v úvodním kole čekal zápas s Bohemians. Východočeši tuto sezónu našli azyl v Mladé Boleslavi, kde nakonec uhráli remízu 1:1.

Votroci na první letošní ligový gól nečekali příliš dlouho. Už ve 14. minutě se hlavou prosadil Daniel Vašulín. Vedení ale dlouho nevydrželo. Krátce po přestávce srovnal z dorážky David Puškáč.

Remízou skončil i zápas Pardubic s Karvinou. Přitom Karviná vedla o dvě branky. Už v šesté minutě dal první branku letošního ročníku Kristi Qose. Trefil se z pokutového kopu. Čtyři minuty po změně stran navýšil vedení Michal Papadopulos. Ale Pardubice nesložily zbraně, když nejprve snížil Emil Tischler a tentýž hráč v 75. minutě vyrovnal.

Sobotní výsledky 1. kola Fortuna Ligy:

Hradec Králové - Bohemians 1905 1:1 (1:0)
Branky: 14. Vašulín – 53. Puškáč.

Jablonec - Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 88. Pilař.

Pardubice - Karviná 2:2 (0:1)
Branky: 64. Tischler, 75. Tischler – 6. Qose (pen.), 49. Papadopulos.

Sparta - Olomouc 3:1 (1:1)
Branky: 12. Moberg Karlsson (pen.), 64. Ladislav Krejčí ml., 78. R. Hubník (vla.) – 3. Daněk, 90+2. P. González.

Sportovní ředitel pražské Sparty Tomáš Rosický je rád, že udržel silný kádr:

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.

Ani Prskavec, ani Přindiš! Finále MS ve vodním slalomu bude bez Čechů

V Bratislavě skončily semifinálové jízdy mistrovství světa ve vodním slalomu kajakářů. Z českých reprezentantů nikdo sítem neprošel. Naděje jako Přindiš, Hradílek se do bojů o medaile neprobojovali kvůli padesátivteřinové penalizaci, olympijský vítěz Jiří Prskavec skončil těsně za postupovou hranicí jedenáctý. Semifinále ovládl Slovák Jakub Grigar. Mezi kajakářkami bude o medaile bojovat Češka Antonie Galušková.