Roman Šebrle

Šebrle září štěstím! Odcizená zlatá medaile se našla. Jak se to stalo?

Šebrle září štěstím! Odcizená zlatá medaile se našla. Jak se to stalo?
Zdroj: Profimedia

Bývalý desetibojař Roman Šebrle je v sedmém nebi. Po pěti letech se totiž našla jeho zlatá olympijská medaile z Athén, která mu byla odcizena na jedné golfové akci. Před pár dny se zničehonic objevila v městysi Nosislav, když byla doručena na městský úřad od anonymního odesílatele.

Pro bývalého světového rekordmana, který jako první na světě překonal bájnou hranici 9 tisíc bodů v desetiboji, byla zlatá medaile splněným snem. Ačkoli vzpomínky mu nikdo nevezme, o cenný kov před pěti lety přišel, když mu ho odcizili na golfu v Mstěticích, když jej ukazoval dětem. 

"Na chvíli jsem ji někde nechal, a když jsem se pro ni vrátil, tak už tam nebyla," řekl jeden z nejlepších desetibojařů historie v rozhovoru pro Radiožurnál.

Související obsah

Ačkoliv ukradenou medaili hledali i policisté, nedařilo se jí najít. Sám atlet z toho byl nešťastný. Vždy, když podepisoval fotografie, kde ji měl na krku, se mu po ní zastesklo. "Ale teď na Olympijském festivalu už mi to dělá dobře, protože ji mám zpět," prozradil slavný sportovec radostnou novinu a podělil se i o historku, jak cenný kov dostal zpět. 

"Ta medaile byla neprodejná jako kradená. Ten kdo by ji koupil, by ji nemohl nikdy ukázat. Je to 14 dní, co ji mám zpět. Do městyse Nosislav, který je 20 kilometrů od Brna, přišel na Městský úřad balíček. Pan starosta mě kontaktoval přes facebook a poslal mi i fotku medaile. Vůbec netuším, kdo ji tam mohl poslat, ale jsem rád, že ji mám zpět. Je pro mě nejvíc!" zářil Šeble štěstím. 

Rozhovor s Romanem Šebrlem po příletu z halového ME v roce 2011, kde získal bronzovou medaili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události