LOH Tokio 2021

České deblistky stoprocentní, postupuje sehraný i nově složený pár

V nabitém nedělním tenisovém programu na olympijských hrách v Tokiu se představila i deblová dvojice Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Sehraná dvojka si nakonec došla pro postup ve dvou setech. Zvítězil i nově složený pár s Markétou Vondroušovou a Karolínou Plíškovou.

Den po rychlé výhře nad kazachstánskou tenistkou Dijasovou se Barbora Krejčíková představila také v deblu. Do turnaje vstoupila s parťačkou Kateřinou Siniakovou. Soupeřky byly Sie a Süe z čínské Tchaj-peje.

První set skončil po osmadvaceti minutách a z výhry se radovaly české tenistky. Soupeřky celkem dvakrát ztratily podání a nakonec prohrály naprosto jasně 2:6. Ještě jednoznačnější byla druhá sada.

Jou-ťie Sie a Ťie-jü Sü sice bojovaly, ale na kvalitní českou dvojku neměly. Ve druhém setu sice vyhrály první gem, ale následujících šest her v řadě ovládly olympioničky ze středu Evropy a jasně postoupily do druhého kola.

Po desáté hodině se do utkání dostal i deblový tandem Karolína Plíšková a Markéta Vondroušová. Tenistky spolu nastoupily poprvé a naprosto dominovaly.  Po čtvrthodině vedly již 4:0, ale Číňanky následně zvládly dva gemy v řadě.

České hráčky to ovšem nikterak neovlivnilo. Nakonec první set skončil jasnou výhrou 6:2 poté, co hráčky brejknuly servis soupeřek. Parádní byl i start druhého setu, kdy ve druhém gemu přišel brejk.

Úspěšný byl i třetí a čtvrtý gem, stejně jako v prvním setu. Číňanky v šesté hře dokázaly odvrátit kanára, ale prohře už zabránit nemohly. Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou v premiéře naprosto jasně vyhrály.

Krejčíková/Siniaková - Sie / Sü 6:2, 6:1
Ka. Plíšková/Vondroušová - Tuan, Čeng 6:2, 6:1

K tématu LOH Tokio 2021

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.