LOH Tokio 2021

První velké překvapení na tenisovém turnaji, vypadla světová jednička

První velké překvapení na tenisovém turnaji, vypadla světová jednička
Zdroj: Profimedia

Obrovské překvapení se událo na olympijském turnaji v tenise. Světová jednička a přemožitelka Karolíny Plíškové z finále Wimbledonu, Asleigh Bartyová, vypadla hned v prvním kole. Nad síly jí byla Španělka Sorribesová Tormová.

První velké překvapení přinesl tenisový turnaj na olympijských hrách. Světová jednička a naposledy vítězka prestižního Wimbledonu prohrála hned v prvním kole se Španělkou Tormová. 

První set nabídl velký boj, který trval padesát minut a nakonec skončil v poměru 6:4 pro osmačtyřicátou tenistku žebříčku. Bartyová prohrávala již 1:4 a dvakrát přišla o svůj servis. 

Související obsah

Druhý set trval podobně dlouho, ale tentokráte Australanka odehrála pouhé tři gemy. Celkem třikrát přišla o své podání a nakonec padla 3:6. Na olympijskou medaili si tak bude muset minimálně tři roky počkat.

Asleigh Bartyová - Sara Sorribesová Tormová 4:6, 3:6

VIDEO: Na okruhu ATP se daří českému tenistovi Kopřivovi, který porazil světovou desítku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.