LOH Tokio 2021

Macháč dovršil úspěšný tenisový den. Po boji je ve druhém kole

Macháč dovršil úspěšný tenisový den. Po boji je ve druhém kole
Zdroj: Profimedia

Čeští tenisté jsou zatím na letošních olympijských hrách stoprocentní. Posledním postupivším se stal jediný mužský zástupce Tomáš Macháč, který ve třech setech porazil Joao Sousu.

Hrál se hodně vyrovnaný tenis. Jako první v úvodním setu přišel o servis právě Macháč a dlouho mu trvalo, než si ho vzal zpět. To se mu povedlo až v osmé hře, kdy sroval na 4:4.

Jenže za stavu 5:5 opět o podání přišel, vzápětí se ale postaral o rebreak a šlo se do zkrácené hry. Tam rozhodl pouhý jeden minibrejk, který zasal ale Portugalec a první set tak šel na jeho stranu.

Související obsah

Druhou sadu rozhodlo opět pouze jedno ztracené podání. O to přišel 32letý Sousa hned v první hře a Macháč dovedl set k vítězství 6:4.

Šlo se tak do rozhodujícího setu. Do stavu 2:2 si oba hráči podání v pohodě drželi. Jenže v pátem gemu přišel brejk ze strany 20letého rodáka z Berouna. Své podání si podržel až do konce, vyhrál 6:4 a slaví postup do 2. kola olympijského turnaje. V tom se utká s osmým nasazeným Argentincem Diegem Schwartzmanem.

Mimo Macháče se tento týden dařilo i Vítu Kopřivovi, který na okruhu ATP vyřadil dokonce světovou desítku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.