LOH Tokio 2021

Bylo toho na mě příliš, řekla se slzami Ósakaová po prohře s Vondroušovou

Naomi Ósakaová
Zdroj: Profimedia

Tenistka Naomi Ósakaová měla být jednou z hlavních hvězd Japonska na domácích olympijských hrách. Jenže světová dvojka překvapivě podlehla Markétě Vondroušové a po zápase vysvětlila možný důvod, prý toho na ni bylo příliš.

"Jsem zklamaná z každé prohry ale tahle mě štve víc než ostatní," neskrývala Ósakaová po prohře své zklamání.

"Rozhodně cítím, že toho tlaku bylo hodně. Myslím, že je to možná tím, že jsem na olympiádě ještě nehrála, takže napoprvé toho na mě bylo moc," hledala příčinu svého selhání.

Ósakaová nehrála před olympiádou žádný zápas od květnového French Open. Z něj po výhře v prvním kole odstoupila. Aby chránila své duševní zdraví, nepřišla na pozápasovou tiskovou konferenci, za což dostala pokutu. Jelikož jí hrozily další tresty při opakovaném přestupku, z turnaje raději odstoupila.

 

Související obsah

"Delší pauzy jsem měla již dříve a zvládla jsem to," nemyslí si, že za selhání může nedostatek zápasů. "Neříkám, že jsem si vedla špatně, ale vím, že očekávání byla o dost vyšší," uvedla.

Tlak na Ósakaovou byl o to větší, že právě ona se chopila velké pocty a zapálila olympijský oheň. "Cítím, že můj přístup nebyl tak dobrý, jak by mohl být, protože nevím, jak se vyrovnat s takovým tlakem, takže tohle bylo to nejlepší, co jsem v dané situaci mohla zvládnout," zhodnotila nejlépe vydělávající sportovkyně světa.

Závěr rozhovoru byl emotivní. Na otázku japonského novináře, jak se momentálně cítí, nedokázala odpovědět a se slzami v očích opustila za doprovodu svého agenta novinářskou zónu.

Naomi Ósakaová je tak populární, že má dokonce vlastní barbínu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události