LOH Tokio 2021

První medaile pro Slovensko! Ke zlatu střelkyně přidala i světový rekord

Zuzana Rehák Štefečeková
Zdroj: Profimedia

Slovenská střelkyně Zuzana Rehák Štefečeková se dostala do finále trapu ve velkém stylu. V celé kvalifikaci neminula ani jeden terč, čímž stanovila nový světový rekord. V samotném finále pak neměla konkurenci, když trefila 43 terčů z 50 a získala zlato!

Rehák Štefečeková v první kvalifikační den trefila všech 75 terčů a bezchybně vstoupila i do toho druhého. Po čtvrté sérii věděla, že je blízko nejen postupu do finále ale i světovému rekordu.

Nejlepší kvalifikační výkon byl dosud na hodnotě 123, takže aby rekord překonala, mohla si dovolit i jednu chybu. Mistryně světa z let 2010 a 2018, ale nepřipustila ani jedno zaváhání a učinila svůj rekord nepřekonatelným.

Související obsah

Svou skvělou formu potvrdila i ve finále. Tam sice sedmkrát chybovala, ale i tak to na zlatou medaili stačilo. Získala tak první medaili pro Slovensko na těchto olympijských hrách.

Zuzana Rehák Štefečeková má stříbrné medaile z trapu z olympiád v Pekingu 2008 i Londýna 2012. 

Související obsah

Druhou nejlepší ženou kvalifikace byla Alessandra Perilliová ze San Marina, ta minula celkem tři terče.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Jágr a spol. schytal od Sparty šest gólů, Pardubice opět vítězné

Tipsport extraliga - 30. kolo Liberec - Vítkovice 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary - Litvínov 2:3, Zlín - Pardubice 1:4, Kladno - Sparta 0:6, Mladá Boleslav - Třinec 0:3, Mountfield HK - České Budějovice 3:2 v prodloužení, Olomouc - Brno 0:2