Fotbal

Na Spartu a Slavii se dostanou hlavně očkovaní, fanoušci se bouří

Na Spartu a Slavii se dostanou hlavně očkovaní, fanoušci se bouří
Zdroj: Profimedia

Nová vládní opatření umožňují zaplnit stadion do plné kapacity. Podmínkou ale je, že kromě tří tisíc fanoušků musí být všichni ostatní buďto očkovaní, nebo maximálně 180 dní po prodělání covidu. Toto pravidlo už budou moci využít oba pražské kluby v předkole Ligy mistrů. Podmínky, které stanovila Sparta a Slavia, se ale trochu liší.

Plné fotbalové stadiony, to už tu dlouho nebylo. Brzy se to může stát realitou. Má to ale jeden háček. Pokud se chcete této slávy zúčastnit, musíte být očkovaní proti covidu-19, mít prodělanou tuto nemoc v posledních 14 dnech, nebo si pospíšit při nákupu vstupenky. 

Slavie pro své permanentkáře nabízí dvě cesty, jak se dostat na stadion. Ti, co jsou očkovaní nebo mají potvrzení o prodělané nemoci, mohou být v klidu. Pokud budou chtít, na stadion se určitě dostanou. Fanoušci, kteří k prokázání bezinfekčnosti chtějí využít pouze platný negativní test, se musí vejít mezi první tři tisíce nejrychlejších. 

Související obsah

V případě, že příznivec Slavie není držitelem permanentní vstupenky, musí být očkovaný nebo mít potvrzení o prodělání nemoci. Pro něj možnost ověření negativním testem neplatí. A v tomto postupu se cesty mezi Spartou a Slavií rozcházejí.

Letenský klub totiž na svůj stadion pustí první tři tisíce fanoušků pouze na základě testu, a to bez ohledu na to, jestli se jedná o držitele permanentní vstupenky, nebo ne. Nicméně možnost zakoupit vstupenky mají první permanentkáři, následně členové Sparta Clubu a až poté fanoušci, kteří ani do jedné z těchto skupin nespadají. 

Související obsah

Je tu tak velká šance, že už na klíčové zápasy v předkolech Ligy mistrů budou plné stadiony, což může českým klubům výrazně zvýšit jejich šance. U fanoušků Slavie se ale tato novinka nesetkala s příliš příznivými reakcemi. 

"Tuhle ukázkovou diskriminaci si nechte. Tak ať si tam chodí pan Tvrdík s panem Mynářem. Kvůli tomu, že jsem normálně zdravý, covid jsem neprodělal a nevidím důvod, proč se nechat v tuto chvíli očkovat, tak nesmím na stadion. Tak jo," napsal jeden z nich pod příspěvek Slavie na facebooku.

Související obsah

Další z nich volil i trochu ostřejší slova. "Běžte pěkně do pr*ele!!!! Se*u vám na celý fotbal a tuto diskriminační zkur... politiku. Však ono vás to dožene!!!! A ještě si kdy vůbec rozmyslím, jestli vám tam i za normálnější situace někdy vkročím. Má úcta."

I přesto, že valná většina komentářů byla negativních, u některých příznivců se setkal s pochopením. "Správně, navíc je to potřebné i pro záchranu naši české populace," napsala jedna z fanynek. Byla ale v menšině. 

Slavia představila nové dresy pro nadcházející sezónu:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události