Obrovskou chybu Koláře napravil hattrickem Schranz

Slavia splnila roli favorita a veze si z Teplic tři body. Nebylo to ale vůbec nic snadného. Deset minut před koncem měl obrovskou šanci na vyrovnání Kodat, ale zaváhal. Z následného protiútoku se prosadil Schranz a svým třetím gólem rozhodl o výhře 3:1.

Ivan Schranz nastoupil za Slavii poprvé v soutěžním zápase v základní sestavě a hned z toho je hattrick! Poprvé se prosadil ve 22. minutě, když jej centrem z levé strany našel povedeným centrem Oscar, a bývalý hráč Jablonce poslal Slavii hlavou do vedení.

O čtyři minuty později mohl zdvojnásobit vedení Pražanů Bah, který si naběhl na pas Nicolale Stanciua a hlavičkou zamířil jen těsně vedle branky. Do další velké šance se dostal i Plavšič, ale Grigar jeho pokus zneškodnil. A tak Teplice trestaly!

Hlavní podíl na tom měl ale brankář Kolář, který chtěl míč konstruktivně rozehrát, ale David Ledecký na něj důrazně vystartoval a obral ho o míč. Následně jej přiťukl Davidu Černému, který skóroval do prázdné branky.

Ještě do konce poločas si ale hráči Slavie vzali vedení na svoji stranu. A opět u toho byla dvojice Oscar - Schranz, když druhý jmenovaný z hranice šestnáctky zamířil k levé tyči.

Brankář Slavie napravil svou chybu v 53. minutě, když se do velké šance dostal David Černý, jenž hlavičkou zakončoval do okryté branky, ale Kolář se stihl rychle přesunout.

Další velké šance Slavie si vytvořili Bah, Musa a Schranz, ale Grigara překonat nedokázali. A mohlo je to pořádně mrzet, protože zničehonic se Teplice dostaly do nebezpečného protiútoku, kdy Jakub Mareš šikovně prostrčil míč mezi obránci na volného Kolada, který se svým zakončením příliš dlouho váhal, až jeho následný pokus srazil Stanciu na roh.

A tak opět vstoupilo v platnost pravidlo nedáš-dostaneš! Slavia zvýšila na 3:1 a znovu to byl Ivan Schranz, který dovršil hattrick. Po přihrávce Olayinky překonal povedeným lobem Grigara a rozhodl o vítězství Pražanů.

Teplice - Slavia 1:3