LOH Tokio 2021

Dva zlatí kamarádi, kteří byli spolu na svatbě. Co o nich řekla rodina?

Lukáš Krpálek a Jiří Prskavec mají společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Oba jsou bezpochyby neskuteční dříči, neustále je zdobí úsměv na tváři a také vychovávají dvě děti. A to nejdůležitější, jsou to velcí kamarádi.

Prskavec dokázal, že kdyby nebyl králem mezi kajakáři, po menším tréninku by klidně zvládl nejen hraní ale, i moderování. Střihl si totiž v nováckém seriálu Ulice, ale také uváděl sportovní televizní noviny. Jak mu to šlo se mimo jiného můžete podívat na videu v tomto článku.

Maminka Jiřího Prskavce je fyzioterapeutka a tatínek taktéž kajakář - kam tedy povedou jeho kroky, bylo předem jasné."My jsme malého Jířu tahali všude s sebou. Jeho to odmala baví na té vodě. Byl odmala šikovný a měl na to cit," řekla máma zlatého medailiety z Tokia. 

Související obsah

A to už několikrát dokázal. Pokud Jiří zrovna neřádí na divoké vodě, věnuje se rodinným povinnostem. S manželkou Terezou vychovávají dva syny. 

Lukáš Krpálek, kterého také můžete najít na svatební fotografii Jiřího prskavce, se štábu televize Nova loni svěřil, že má ještě jeden velký sen, a to znovu vyhrát olympiádu. A ten si po pátku může odškrtnout. Po návratu domů ho čeká oslava s manželkou a dvěma dětmi.

Související obsah


"Veškerý čas, co on je doma, si s nimi hraje. A já si nedokážu představit, že by mohl být lepší tatínek," nemůže si Krpálka vynachválit manželka Eva. Ale jak sám říká, v dětství byl pěkné číslo.

"Já když si vzpomenu na to, jak jsme s bráchou vyváděli, co jsme všechno provedli, jak jsme byli nezastavitelní." vzpomínal Krpálek. A v minulosti mnohokrát dokázal - že nezastavitelný je dodnes. Prskavec i Krpálek sice ovládli letní olympijské hry, ale problém jim nedělají ani ryze zimní sporty, když si rádi zajedou i na běžky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události