LOH Tokio 2021

Nástupce Phelpse naprosto zářil, překonal čtyři rekordy

Nástupce Phelpse naprosto zářil, překonal čtyři rekordy
Zdroj: Profimedia

Nástupce Michaela Phelpse, Caeleb Dressel, exceluje v plaveckých závodech na olympijských hrách v Tokiu. V Japonsku získal již pátou zlatou medaili a dostal se do světové společnosti krajana Michaela Phelpse či Marka Spitze.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Floridy, který je považován za nástupce legendárního Michaela Phelpse, zakončil olympijské hry v Tokiu ziskem pěti zlatých olympijských medailí. 

V pátek získal první zlato v plavbě na 50 metrů volným stylem, kde překonal olympijský rekord. Ve stovce motýlku dokonce pokořil světový rekord. Zlatá byla i americká štafeta volným způsobem či v polohovém závodě. Z pěti medailí dvakrát zlomil olympijský rekord a dvakrát světový.

Související obsah

Dressel se dostal do společnosti Michaela Phelpse a Marka Spitze. Všichni tito tři plavci vyhráli tři zlaté medaile na jediných olympijskách hrách. Čtyřiadvacetiletý plavec získal již sedm medailí na celkových dvou olympiádách. 

Absolutním rekordmanem je Michael Phelps, který je první v počtu celkových medailí včetně těch zlatých. Má jich 28, z toho 23 jsou ty nejcennější. Dresselovi jich chybí dvacet na překonání jednoho z nejlepších sportovců historie. 

VIDEO: Na olympijských hrách je i český plavec Jan Micka, který byl hostem Nastaveného času: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události