LOH Tokio 2021

Mäki a Mezuliáníková postoupily s novými osobními rekordy na míli

Nadšená Diana Mezuliáníková

České mílařky Kristiina Mäki a Diana Mezuliáníková postoupily do semifinále v běhu na 1500 metrů. Obě ve svých rozbězích vybojovaly přímý postup díky novým osobním rekordům. Simona Vrzalová naopak v kvalifikaci skončila.

Ze tří rozběhů postupovaly přímo závodnice na prvních šesti místech a dalších šest se do semifinále dostalo na čas. Prvního rozběhu se účastnila i Kristiina Mäki.

Česká rodačka z Finska letos v lednu porodila syna Kaapa a pouhá účast na olympiádě pro ní byla velkým úspěchem. Mäki se držela na konci hlavní skupiny celá tři kola. V tom posledním za to ale vzala, v cílové rovince si vybojovala šesté postupové místo, a navíc si zaběhla nový osobní rekord 4:04,55.

Diana Mezuliáníková se v druhém rozběhu nechala inspirovat a rovněž se držela na konci hlavního balíku. Na začátku posledního kola upadlo několik závodnic včetně velké favoritky Sifan Hassanové. Mezuliáníková spadlé běžkyně oběhla, zrychlila a vybojovala si rovněž přímý postup novým osobním rekordem 4:05,49. Hassanová i přes pád zvládla dohnat ztrátu a finišovala na prvním místě.

Do posledního rozběhu nastoupila Simona Vrzalová, která měla před olympiádou nejlepší osobní rekord ze tří Češek. Nicméně třetí rozběh byl nejrychlejší a Vrzalové to vůbec nevyhovovalo. Od prvního kola ztrácela kontakt s hlavní skupinou závodnic, a do cíle nakonec doběhla na třináctém místě v čase 4:19,46 bez šance na postup.

Kristiina Mäki se zúčastnila natáčení videoklipu k rapovému singlu, jenž doprovodil české olympioniky do Tokia:

Noční zápasy NBA: V jednom zápase padlo 284 bodů

Utkání basketbalové NBA mezi Indianou a Charlotte nabídlo dechberoucí podívanou. Hosté totiž vyhráli vysoko 158:126. Největší podíl na tom měl Kelly Jr. Oubre, který nasázel 39 bodů. Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 115:99, Indiana Pacers - Charlotte Hornets 126:158, Orlando Magic - Los Angeles Clippers 102:111, Atlanta Hawks - Sacramento Kings 121:104, Miami Heat - New York Knicks 110:96, Brooklyn Nets - Denver Nuggets 118:124, Chicago Bulls - Toronto Raptors 115:105, San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 110:118, Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 112:132, Utah Jazz - Phoenix Suns 97:105

Angers díky vlastnímu gólu prohrálo s posledním celkem Ligue 1

Dohrávka 21. kola francouzské ligy přinesla nečekanou výhru celku AS Saint-Étienne nad dvanáctým Angers 1:0. Vlastním gólem o výsledku rozhodl Batista Mendy, který si míč do branky srazil při pokusu o blok kolmé přihrávky do malého vápna. Nicméně klub ze St. Étienne i po zisku tří bodů zůstává o dva body na poslední příčce tabulky. Výsledek Ligue 1: Angers – St. Étienne 0:1 – 43. B. Mendy (vlastní gól).