LOH Tokio 2021

Sen o medaili se rozplynul. Zápasník Omarov vypadl v prvním kole

Artur Omarov v souboji s Maďarem Szökem
Zdroj: Profimedia

Český zápasník Artur Omarov na svou vysněnou olympijskou medaili v Tokiu nedosáhne. Rodák z Dagestánu nastačil hned v prvním kole na soupeře z Maďarska a nedostane ani šanci na opravu.

Omarov jel do Japonska s jasným cílem, kterým byla olympijská medaile. Bohužel hned ve svém prvním osmifinálovém duelu mu nevyšel začátek.

Alex Gergo Szöke dostal nejprve bod za Omarovovu pasivitu a následně rozhodčí přisoudili Maďarovi další dva body. Český zápasník poté dostal pouze bod za soupeřovu pasivitu, takže prohrál 1:3.

Když by maďarský zápasník postoupil do finále, mohl by Omarov v opravách ještě zabojovat o bronzovou medaili, jenže na Maďara ve čtvrtfinále čekal aktuálně nejlepší řecko-římský bojovník světa Rus Musa Jevlojev.

Související obsah

Pro Omarova se tento duel vyvíjel zpočátku slibně, první dva body získal Szöke, jenže poté už bodoval pouze Rus, a to hned šestkrát. Maďar může stále doufat, že jeho přemožitel postoupí do finále a on si zabojuje ještě o bronz, ale svou prohrou tyto naděje sebral právě Omarovovi.

Před odletem do Tokia hlásil Omarov útok na medaili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události