LOH Tokio 2021

Manželka slovenského medailisty vysvětlila záhadné tetování. Souvisí s nacismem?

Záhadné tetování slovenského golfisty Roryho Sabbatiniho
Záhadné tetování slovenského golfisty Roryho Sabbatiniho Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Golfista Rory Sabbatini vybojoval v Tokiu pro Slovensko historickou stříbrnou medaili. Euforii však doprovází reakce na kontroverzní tetování, které by mohlo poukazovat na podporu neonacistického hnutí.

Sabbatini byl po prvním kole na 20. místě, ve druhém se dostal nejvýše na 11. příčku a do závěrečného kola šel ze 17. pozice. Jenže v posledním kole zahrál 10 ran pod par, čímž vytvořil olympijský rekord hřiště, a vybojoval senzační stříbrnou medaili. Pro Slovensko je to zatím cekově třetí cenný kov.
 

Obrovský úspěch pro slovenský golf však doprovází vlna otázek. Pozornosti neušlo tetování triskelionu, které má Sabbatini na levé paži. Podobný symbol má totiž ve znaku neonacistické hnutí AWB z Jihoafrické republiky.

Související obsah

Ke spojení nabádá golfistův původ. Sabbatini se narodil právě v JARu a do roku 2018 africkou zemi reprezentoval. Slovenské občanství získal po svatbě s Martinou Štofaníkovou, která svého může doprovází na hřišti jako caddy. A právě ona vysvětlila význam kontroverzního tetování.
 

"Abychom se vyhnuli zbytečným otázkám, tak Roryho tetování jsou tři L. Já mám stejné, jen na jiné části těla. Tetování jsme si nechali udělat pár dní po svatbě a znamenají Love, Laugh, Loyalty (překlad redakce – láska, smích, loajalita). Jsou to symboly našeho vztahu a naše opěrné body," vysvětlovala manželka na sociálních sítích.
 

K symbolu se na facebooku vyjádřil také historik a odborník na extrémismus Jakub Drábik. "Od včera se řeší, že má pan Sabbatini na ruce triskelion, který má odkazovat na jihoafrické neonacistické hnutí AWB. Triskelion se však používá od starověku a může symbolizovat mnoho věcí. Může symbolizovat slunce, nebo být jen uměleckým symbolem. Například je na vlajce ostrova Man," píše odborník, který žádá slovenskou veřejnost, aby vyčkali na vysvětlení od samotného hráče a zachovali klidnou hlavu.


Na LOH vystoupí také dcera českého tenisty Nelly Kordová. Ta po zisku prvního Majoru se stala světovou jedničkou:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události