LOH Tokio 2021

Na třetí pokus zlato! Američanka má kompletní olympijskou sadu medailí

Na třetí pokus zlato! Američanka má kompletní olympijskou sadu medailí
Zdroj: Profimedia

Krásný příběh uzavřela plážová volejbalistka April Rossová, která si na třetích olympijských hrách došla konečně pro vytoužené zlato. Z posledních tří her má tak kompletní sbírku medailí. Pro tu nejcennější si došla v devětatřiceti letech.

Na tento moment čekala Rossová hodně dlouho. Na sklonku své kariéry se dočkala po stříbru i bronzu konečně také zlaté medaile. Ve finále porazila s partnerkou Alix Klinemanovou australské soupeřky. 

Rodačka z Kalifornie získala dvě medaile již na předchozích dvou olympijských hrách, ale pokaždé hrála s jinou partnerkou. V roce 2012 získala stříbro s Jenou Kessyovou, v Riu vybojovala bronz po boku Kerri Walsh Jeningsové. 

Související obsah

Navíc se stala nejstarší ženou, která vyhrála olympijskou medaili v plážovém volejbale. Rekord naposledy držela právě Jeningsová, se kterou získala bronz v roce 2016. "Bylo to tak těžké,“ řekla Rossová v rozhovoru po zápase po boku svého spoluhráčky Klinemanové.

„Byl to takový výstřel do tmy. Abychom se sem dostali a nakonec vyhráli, prostě mi to vrtá hlavou a já jsem tak vděčná všem, kteří nám pomohli se sem dostat a získat zlatou medaili. Nakonec mi to připadá tak úžasné,“ pronesla po finále Rossová.

VIDEO: O medaili chtěla bojovat na svých posledních hrách také Markéta Nausch Sluková, ale zastavil ji covid-19:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události