Superbike

König měl před životní jízdou obří motivaci. Jel pro nemocnou sestru

Teprve devatenáctiletý Oliver König má za sebou životní závod, když na autodromu v Mostě obsadil konečné třetí místo v kategorii superbiků Supersport 300. Na trati bojoval především pro svoji nevlastní sestru Lucinku, která si prochází těžkou životní zkouškou.

Tři dny před závodem sdílel König se svými fanoušky fotografii své nevlastní třináctileté sestry Lucinky, pro kterou tento závod jel. Na helmu si také dal nápis Race for Lucy (Závod pro Lucy).

"Už zítra se rozjede závodní víkend, na který se všichni tak těšíme. Domácí závod znamenal speciální helmu, a ta moje má trochu větší význam. Lucince je 13 let a prochází si velkou životní zkouškou, kterou si málokdo dokáže představit. Pro mě je to o to emotivnější, že se jedná o moji nevlastní ségru. Je to velká bojovnice a já o víkendu budu bojovat především pro ni. Moc dekuji všem, co mě podporují a těm co se na tomto podíleli. Teď už jen full gas a všichni si užijte tento víkend," napsal talentovaný jezdec na svůj Instagram, než to celé v Mostě vypuklo.

 

Související obsah

 

Českému mladíkovi se závodní víkend v České republice opravdu vydařil. Po pátečním tréninku mu patřilo páté místo a o den později to v kvalifikaci ještě vylepšil, když do závodu odstartoval ze druhého místa. Dlouho se pak držel vepředu a pomyslnou cílovou pásku protnul nakonec na druhém místě, ale po závodě ho komisaři penalizovali, což znamenalo finální třetí místo. 

Ze životního výkonu byl Konig opravdu nadšený. "Je to mazec. Mám snad zlomenou ruku z toho, jak jsem po dojezdu bušil do nádrže a děkoval fanouškům. Krásný si tento pocit užít na domácím okruhu."


König se na domácí závody superbiků hodně těšil

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události