Superbike

Třetí místo je hořké zklamání, ale zítra jim to ukážu, smál se König

Oliver König zajel v Mostě životní závod, když skončil na třetím místě. O lepší umístění ho nakonec připravili pořadatelé, kteří si v posledním kole všimli, že překročil traťové limity. "Je to takové hořké zklamání, ale zítra jim ukážu, že třetí být nechci," řekl pobaveně König v rozhovoru pro Nova Sport. Další závody můžete sledovat i v neděli na Nova Sport a Voyo.

Velmi dobrý základ pro úspěšný závod si König udělal už v kvalifikaci, ve které skončil na druhém místě. Průběh ale nebyl vůbec snadný. 

"Se skupinou rychlých kluků jsem byl domluvený, že pojedeme spolu. Ale málokdo spolupracoval, tak se tam přidali další, takže to byla stejná story jako vždycky, ale poslední kola jsem to zkoušel nějak vymyslet. To se v jednom kole povedlo, když jsem zajel čas, který mi stačil nakonec na druhé místo. Pak jsem v posledním kole zajel i čas na pole-position, ale to kolo mi kvůli nepřizpůsobivé jízdě zrušili, tak jsem se musel v úvozovkách spokojit s druhým místem," popsal teprve devatenáctiletý jezdec průběh kvalifikační jízdy.

Související obsah

Začátek závodu ale pro Königa nezačal podle představ, když se v pořadí trochu propadl. "Kluci využili mé váhy a aerodynamiky a schovali se za mě. Pak to tam v první zatáčce poslali, což jak mohli všichni fanoušci vidět, bylo na knop. Divím se, že jsem zůstal na motorce. Celý závod byla ta první zatáčka hodně srdcová, párkrát jsme tam všichni leželi, ale naštěstí to pro mě dobře dopadlo," vyprávěl po závodě rodák z Prahy.

Pro mladého jezdce to byl životní závod a náležitě si ho užil. Na jeho konci byl ale trochu zklamaný. "V průběhu závodu jsem věděl, že bojuju nejlépe o druhé místo, což se nakonec povedlo. Ale pak si mě po závodě zavolali na Race control, kde mi z nějakého záběru z boku ukázali, že jsem jel na zelenou, takže jsem nakonec třetí, což je je takové hořké zklamání. Ale zítra jim ukážu, že třetí nechci být," vyprávěl v cíli pobaveně. 

Související obsah

Po projetí cílem ale měl radost tak velkou, že se z toho zranil. "Po dojetí jsem radostí mlátil do nádrže a podle mě jsem si zlomil nějakou kůstku v zápěstí, ale dobrý. Do zítra to zaleduji a udělám maximum," popisoval s úsměvem.

V neděli ho čeká v Mostě další závod, do kterého už půjde o poznání klidnější. "Budu si to chtít ještě víc užít. Trošku ze mě spadl stres, který jsem si způsobil i sám tím, že jsem někde přislíbil pódium. To mám teď splněné a třeba udělám ještě lepší výsledek," doplnil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události