LOH Tokio 2021

Dejte si pivo za mě, řekla Američanka po splnění dětského snu

Dejte si pivo za mě, řekla Američanka po splnění dětského snu
Zdroj: Profimedia

Parádní příběh dopsala americká běžkyně Molly Seidelová, která si v sobotu brzy ráno doběhla pro bronzovou medaili z maratonu. Sama si podobnou situaci vysnila v dětství. Po závodě byla štěstím bez sebe.

V naprostém vedru se běžel v Sapporu maraton žen, kde bylo dobré už jen doběhnout. Svým výkonem zaujala Američanka Molly Seidelová, která se držela celou dobu Keňanek a nakonec vybojovala medaili za třetí místo. 

Sama si navíc úspěch vysnila. Internetem kolovala fotka, kdy jako malá na papírek napsala, že by jednou chtěla vyhrát zlato na olympiádě. Po závodě řekla, že je naprosto v šoku a úspěchu vůbec nevěří. 

Související obsah

Ještě fantastičtější je, že Seidelová běžela teprve třetí maratonský závod a hned zapsala tak obří úspěch. Po závodě byla sice velice unavená, ale smysl pro humor neztratila. "Dejte si za mě pivo," pronesla v cíli. 

Vítězkou vytrvalostní disciplíny se stala Keňanka Peres Jepchirchirová v čase 2:27:20. Druhá byla Brigid Kosgeiová se ztrátou šestnácti sekund, Seidelová byla ještě o dalších deset sekund pomalejší. V tropickém počasí doběhly i Marcela Joglová a Tereza Hrochová.

VIDEO: Medaili vybojoval v Tokiu i Lukáš Krpálek, jenž o ní povídal ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události