Fotbal

Jaký trest čeká Spartu za rasismus? Na Slovensku se zavřel stadion

Jaký trest čeká Spartu za rasismus? Na Slovensku se zavřel stadion
Zdroj: Profimedia

Fotbalová veřejnost řeší údajný rasismus fanoušků Sparty v úterním předkole Ligy mistrů proti francouzskému Monaku. Letenským tak může hrozit zavření stadionu, jako se to stalo například slovenské Trnavě.

Sparta ve třetím předkole Ligy mistrů prohrála s francouzským Monakem 0:2. Více než samotné utkání se ovšem řeší údajný rasismus, který měl být směřován střelci úvodní branky, jenž se radoval pod sektorem domácích fanoušků. 

"Slyšeli jsme, jak někteří lidé na nás z tribun bučí a dělají opičí skřeky poté, co vstřelil gól," pronesl na tiskové konferenci obránce Aguilar. „Jsme všichni smutní a zklamaní, že se tohle děje ve 21. století na fotbalových hřištích. Moc bych si přál, aby se to zastavilo, protože jsme si všichni rovni. Fotbal by měl být mostem. Je třeba zdůraznit, že se to netýkalo všech fanoušků na stadionu," řekl zase trenér Niko Kovač.

Související obsah

Podobná situace se odehrála na Slovensku. Při druhém předkole Evropské konferenční ligy měli fanoušci Trnavy taktéž rasisticky urážet hráče rumunského týmu Sepsi OSK. Slovenský klub dostal pokutu 50 000 euro (více jak jeden milion korun). Zároveň jim byl zavřený stadion na jedno utkání. 

Velkou nevýhodou pro pražský celek může být fakt, že za podobný incident nebude Sparta pykat poprvé. Před dvěma lety měla prázdný stadion v utkání s tureckým Trabzonsporem. Tým byl potrestán za rasismus fanoušků v utkání se Suboticou. 

VIDEO:  Za Spartu hrají v základní sestavě i nové posily, které hodnotil například Horst Siegl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události