Fotbal

Ostuda Wolfsburgu. V poháru využil šest střídání, teď mu hrozí vyloučení

Ostuda Wolfsburgu. V poháru využil šest střídání, teď mu hrozí vyloučení
Zdroj: Profimedia

Tak tohle se na nejvyšší úrovni příliš nevidí, jenže nyní za tuto chybu bude fotbalový Wolfsburg asi dost zásadně pykat. Německý velkoklub totiž v 1. kole DFB Pokalu proti Münsteru využil více jak pět střídání. Nikdo si toho nevšiml a favorizovaný tým tak po výhře 3:1 v prodloužení postoupil dále.

Wolfsburg měl být v úvodním kole Německého poháru proti třetiligovému soupeři jasným favoritem, nicméně nakonec Münster porazil až v prodloužení.

Dopomohl mu k tomu ale nepovolený počet střídání. Trenér Vlků Mark van Bommel totiž v základní hrací době využil tří střídání, následně vyměnil tři hráče i v prodloužení.

Na bizarní pochybení nikdo neupozornil, včetně rozhodčích, a tak Wolfsburg mohl slavit postup do druhého kola.


Související obsah

Poražený Münster však protestuje a celý incident tak má nyní řešit Německý fotbalový svaz. "Odehráli jsme skvělý zápas s účastníkem Ligy mistrů a dotáhli jsme ho do prodloužení. V něm hosté přímo ovlivnili výsledek nepovoleným střídáním," prohlásil sportovní ředitel třetiligového Münsteru Peter Niemeyer pro agenturu AP.


Související obsah

Wolfsburgu pod taktovkou kouče van Bommela tak nyní hrozí i vyloučení z turnaje. K celé situaci se vyjádřil i šéf týmu Jörg Schmadtke: "Je to nepříjemné, ale už to nemůžeme vzít zpátky."

Loňský ročník DFB Pokalu ovládli fotbalisté Dortmundu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události