Beach volejbal

Vyhrání všechny smutky z Tokia zahání. Plážoví volejbalisté vítězí

Pozitivní testy na covid-19 měly na mnoho českých sportovců negativní dopad. Někteří se nemohli her zúčastnit vůbec, jiní do nich vstoupili až v jejich průběhu. Plážoví volejbalisté mají ale to štěstí, že si můžou spravit chuť ihned po tokijském nezdaru. Na mistrovství Evropy se jim to zatím daří parádně.

Ondřej Perušič a David Schweiner nemohli kvůli pozitivnímu testu prvně jmenovaného nastoupit do úvodního zápasu ve skupině, což je dost pravděpodobně stálo postup ze skupiny. Druhý zápas sice těsně vyhráli, ale na favorizovanou ruskou dvojici a bývalé mistry světa už nestačili. 

Pár dní po skončení olympiády už na ně čeká nová výzva, a to mistrovství Evropy, které se koná ve Vídni. První zápas ve skupině zvládli skvěle. Rakouskou dvojici Doppler-Horst porazili 2:0 na sety, když jim nedali vůbec žádnou šanci. První set uzmuli na svou stranu v poměru 21:17 a ve druhé sadě již dominovali úplně a vyhráli ji jasně 21:13.

Český pár zvládl i druhý zápas ve skupině, když nastoupil proti lotyšské dvojici Martins Plavins a Edgars Tocs. První set byl ohromně vyrovnaný a úspěšnější nakonec byli Lotyši v poměru 24:22.

Související obsah

Jenže Perušič se Schweinerem zabrali a další dva sety už mířily na jejich stranu. Nejprve své soupeře udolaly 21:19 a rozhodující třetí sadu 15:12.

Chmury po Tokiu úspěšně zahání i Barbora Hermannová. Ta o olympijské zápolení vinou pozitivního testu své parťačky Nausch-Slukové přišla úplně. Na evropský šampionát si navíc musela zvolit novou parťačku – Marii-Sáru Štochlovou. Ze skupiny postoupily ze druhého místa a ve čtvrtek si v šestnáctifinále poradily s jinou českou dvojicí Kvapilová-Williams, když první set vyhrály 21:18 a druhý 21:14.

Související obsah

V osmifinále je čeká lotyšská dvojice Kravcenokaová-Graudinaová.

Perušič byl jako první český sportovec v Tokiu pozitivní na covid-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události