Beachvolejbal

Čeští beachvolejbalisté končí už ve skupině. Nestačili na mistry světa

Čeští beachvolejbalisté končí už ve skupině. Nestačili na mistry světa
Zdroj: Profimedia

Čeští plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner se nakonec loučí s olympijským turnajem už ve skupině. Ve třetím zápase nestačili na ruskou dvojici Krasilnikov-Stojanovskij a prohráli ve třech setech.

První set byl hodně vyrovnaný. Česká dvojice Perušič-Schweiner se v úvodu dostala do vedení 2:1, nicméně pak zase diktovali tempo Rusové, kteří skóre vyrovnali a následně si dokonce vytvořili tříbodový náskok.

Za stavu 11:11 ale přišla jízda českých hráčů, kteří už za celý set ruský pár do vedení nepustili a nakonec první sadu získali 21:19.


Související obsah

Ve druhé sadě ale duo Vjačeslav Krasilnikov-Oleg Stojanovskij hodně zabralo a ukázalo své kvality. Celý set ruská dvojice dominovala a nakonec zvítězila s přehledem 21:13.

Bohužel podobný obrázek se opakoval i ve třetím setu, kdy si Rusové hned zkraje vytvořili náskok 4:0 a sadu nakonec získali 15:8.


Související obsah

Češi tak po covidových problémech Ondřeje Perušiče mohli sice do olympijského turnaje nakonec nastoupit, nicméně se loučí už ve skupině. Vzhledem ke komplikacím s koronavirem, kdy nemohli v Tokiu pořádně trénovat, se ale loučí s olympiádou se ctí.

Beachvolejbalisté Perušič-Schweiner měli letos dobrou formu, ovládli například turnaj v Kataru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události