Ostatní sporty

Viňales manipuloval s motorem. Tým ho vyrazil z následujícího závodu

Maverick Viňales má problém. Jeho tým Yamaha ho vyřadil z nadcházející Velké ceny Rakouska, která se pojede už o tomto víkendu. Důvod? Nepovolená manipulace se strojem.

26letý jezdec možná přijde i o další závody. "Jeho činy mohly výrazně poškodit motor, což by mělo za následek ohrožení nejen jeho, ale i ostatních jezdců," citovala agentura Reuters stáj Yamaha. Vše se odehrálo na poslední Velké ceně Štýrska.

Viňales je momentálně na průběžném šestém místě nejprestižnější kubatury MotoGP. Na svého týmového kolegu Fabia Quartarara ztrácí 77 bodů. Do konce ročníku zbývá sedm závodů.

Související obsah

Pro španělského jezdce jde o poslední sezónu u Yamahy. Se stájí se domluvil na předčasném ukončení smlouvy a podle posledních zpráv by se měl bývalý mistr světa kategorie Moto 3 přesunout do Aprilie.

Při posledním závodě, kterým byla Velká cena Štýrska, byly k vidění dokonce plameny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Fuksa má další stříbro z MS, opět ho porazil pouze Němec Scheibner

Další stříbro do sbírky si připisuje kanoista Martin Fuksa. Český závodník tentokrát skončil druhý v závodě mistrovství světa na 500 metrů. Stejně jako v sobotu na kilometrové trati ho i v neděli porazil Němec Scheibner.