Hokej

Budou hvězdy NHL na olympiádě? Plány na start se začínají trhat

Budou hvězdy NHL na olympiádě? Plány na start se začínají trhat
David Pastrňák na puku Zdroj: Profimedia

Už se zdálo, že start hokejistů z NHL na olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 je v podstatě jistota. Jenže plány začínají dostávat trhliny. Na vině je pojištění proti koronaviru. Nechce ho totiž platit vedení NHL ani Mezinárodní hokejová federace (IIHF).

To znamená, že pokud by hráči během turnaje onemocněli covidem-19, přišli by o svůj plat za dobu, kdy by byli mimo hru. Na nepříjemnou situaci upozornil renomovaný novinář Larry Brooks z deníku New York Post.

Hráčská asociace NHL, tedy NHLPA, tak už nyní nedoporučuje účastnit se srpnové olympijské kvalifikace, která se týká například i slovenského národního týmu.

Související obsah

Už dříve na tuto situaci upozorňoval generální sekretář Českého hokeje Martin Urban. Pokud by celá situace nakonec dopadla tak, že by se hokejisté NHL v Pekingu nepředstavili, existuje varianta, že se týmy USA a Kanady zapojí do Euro Hockey Tour.

Jednou z hvězd na olympijských hrách by mohl být i David Pastrňák, který proti Islanders zaznamenal hattrick:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106