Ostatní sporty

České beachvolejbalistky končí na mistrovství Evropy, muži postoupili

Poslední český ženský beachvolejbalový pár ve složení Barbora Hermannová a Maria-Sara Štochlová končí na mistrovství Evropy ve Vídni v osmifinále. S lotyšskou dvojicí prohrály Češky 0:2 na sety. Naopak mužům Perušičovi se Schweinerem se dařilo a 2:0 zvítězili.

První set osmifinálového duelu byl téměř po celé jeho trvání obrovsky vyrovnaný. Vedení se průběžně přelévalo z jedné strany na druhou. Jenže v závěru odskočil pár ve složení Anastasija Kravcenokaová a Tina Gradinová do vedení 19:16 a nakonec zvítězily 21:17.

Do druhého setu měly lepší vstup české volejbalistky a rychle se dostaly do vedení 6:3. Jenže Lotyšky ho postupně ukrajovaly a postupně se dostaly do vedení 9:8.

V tu chvíli Hermannová se Štochlovou úplně vypadly z role a najednou prohrávaly 8:12. Češky sice ještě zabojovaly, ale nakonec padly 18:21 a s turnajem se loučí.

Osmifinále naopak vyšlo mužské dvojici Perušič a Schweiner. Lotyšskou dvojici Samoliovs a Smedlins porazili 2:0 na sety. A pro český pár to byla hodně snadná práce. V první sadě zvítězili Češi 21:14 a ve druhém Lotyši uhráli ještě o jeden bod méně.

Český beachvolejbalovým párům se na letošním mistrovství poměrně dařilo:

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.