Muchová byla těsně od porážky, nakonec zápas otočila

Karolína Muchová zvládla první kolo v Cincinnati vítězně. Přehrála v něm Britku Johannu Kontaovou, když se jí podařilo po prohraném prvním setu utkání otočit po výsledku 3:6 7:6 6:2.

Karolína Muchová si potřebovala spravit chuť po nepovedeném turnaji v Montrealu, kde překvapivě prohrála už v prvním kole. Tentokrát ji ve stejné části turnaje v Cincinatti čekala bývalá světová čtyřka Johanna Kontaová.

Vzhledem k aktuální formě byla před zápasem papírovou favoritkou Muchová, ale do utkání nevstoupila dobře. Britka ji ve čtvrtém gemu připravila o podání a výhodu brejku si udržela až do konce setu.

Ve druhé sadě si obě hráčky držely podání i přes to, že musely čelit brejkovým příležitostem soupeřky. To vydrželo až do stavu 6:6 i přes to, že za stavu 3:3 utkání přerušil déšť. Tak o vítězce musel rozhodnout tiebreak. V něm tahala za delší konec Muchová, a tak zápas zamířil do třetího setu.

V něm se Muchové poprvé podařilo vzít Kontaové podání, a to hned dvakrát. Vyhrála jej 6:2 a postoupila do druhého kola, ve kterém se utká se sedmou nasazenou Biancou Andreescuovou.