Liga mistrů

Kat Slavie prohrál proti deseti, Benfica si poradila s PSV

Přemožitel Slavie z předkola Ligy mistrů, Ferencváros, nezvládl úvodní duel proti Young Boys Bern. Přestože Maďaři hráli většinu zápasu proti deseti, tak prohráli. Benfica doma zvládla porazit PSV, ale dvoubrankové vedení neudržela, takže odveta bude ještě zajímavá.

Začátek zápasu byl plně pod taktovkou Young Boys Bern. Švýcaři měli velkou herní převahu, jenže poté nesmyslně nezvládli autové vhazování na vlastní půli, namazali přímo útočníkovi Bolimu, a ten skákavý míč poslal nekompromisní ranou do sítě.

Avšak po pouhých dvou minutách bylo vedení hostů smazáno. Elia napřáhl k dalekonosné ráně, a ta tečovala záda kapitána Fassnachta. Dibusz se k tečovanému míči dokázal natáhnout, ale mimo tři tyče ho vyrazit nezvládl.

V 25. minutě domácí Hefti zezadu zatáhl za Botku, který utekl za obranu až do pokutového území. Poté, co se hráč Ferencvárose skácel k zemi, následoval dvojitý trest pro YB Bern: Hefti byl vyloučen a Maďaři dostali možnost zahrávat pokutový kop.

Tím divočina na hřišti zdaleka neustala. Uzuni totiž penaltu poslal do tyče, od ní se míč odrazil do brankáře a do brány ho dorazil dobíhající Laidouni. Jeho radost trvala ale jen krátce. Jelikož při zahrávání penalty vběhl do pokutového území, místo gólu pro Ferencváros z toho byl pouze nepřímý kop pro domácí.

Těm se toto zaváhání povedlo potrestat. Před přestávkou totiž poslal oslabený celek do vedení Sierro, když se parádně položil za hranicí velkého vápna do vyraženého centru.

V druhém poločase se Ferencvárosi vůbec nedařilo využít početní převahu. Přemožitelé Slavie málo stříleli a naopak Garcia na druhé straně zamířil přesně a zvýšil vedení švýcarského celku.

V závěru se Maďarům podařilo snížit, když Boli střelou zpoza vápna nedal Faivremu šanci na zákrok, ale srovnat se už maďarskému mistrovi nepodařilo, takže do odvety půjde s jednobrankovou ztrátou.

V souběžně hraném utkání si Benfica poradila doma s PSV Eindhoven. Portugalce poslal do vedení Rafa Silva v desáté minutě. 28letý útočník se ocitl na konci krásné kombinace a poslal milimetrově přesnou střelu. Ta sice neměla nijak velkou razanci, ale o kousek minula nohu zakračujícího brankáře a zapadla přesně k zadní tyči.

Na konci poločasu využili domácí ještě rohový kop. Po dvou odrazech se dostal míč k Weiglovi a ten zvýšil na 2:0. V druhém poločase mohli domácí několikrát ještě vedení navýšit, ale nakonec to byl hostující Gakpo, kdo dal jediný gól zbytku zápasu, takže do druhého utkání půjdou Portugalci s náskokem 2:1.

V třetím zápase předkola Ligy mistrů ještě Malmö porazilo Ludogorec 2:0.