Tenis

Kde mám brát energii? Ptá se vyčerpaná Krejčíková po porážkách

Kde mám brát energii? Ptá se vyčerpaná Krejčíková po porážkách
Zdroj: profimedia

Na velmi náročný program doplatila tenistka Babora Krejčíková, která v pátek na turnaji v Cincinnati vypadla jak ve dvouhře, tak na čtyřhře. Po zápase si stěžovala na velmi náročný program, ve kterém musela absolvovat šest zápasů během 48 hodin.

Rodačka z Ivančic prožívá velmi úspěšnou sezonu. Ve dvouhře vyhrála už tři turnaje, mezi nimi i slavné French Open. Kromě singlu ale válí ve čtyřhře s parťačkou Kateřinou Siniakovou, kde dosáhly na titul v Paříži i na zlato v Tokiu.

Tyto úspěchy v obou tenisových disciplínách ale nesou velmi nepříjemnou daň. Náročný program Krejčíkovou vyčerpává. "Jsem ráda, že jsem se k Ashleigh propracovala a mohla jsem si s ní zahrát, ale kvůli podmínkám, které tady pro mě udělali, jsem nemohla podat stoprocentní výkon. Z toho jsem zklamaná, nemohla jsem podat výkon, který jsem třeba podala proti Garbini Muguruzaové, a mrzí mě to," řekla desátá tenistka světa poté, co nestačila na světovou jedničku. 

Související obsah

Organizátoři jí totiž připravili chuťovku v podobě mnoha zápasů za krátkou dobu. "Není v silách jakéhokoli sportovce jet šest zápasů během osmačtyřiceti hodin na sto procent," postěžovala si zklamaná tenistka, kterou to v utkání velmi ovlivnilo. 

"Neměla jsem se od čeho odrazit. Pak jsme to řešili s trenérem a on sám říkal, že to bylo strašně těžké, když mi nefungovaly nohy. A já mu říkám: jak mi mají fungovat, když toho mám tolik za sebou a do všech zápasů jsem dala tolik energie? Kde ji mám dál brát? Žádný sportovec není bezedný. Někde je limit a ten se u mě teď projevil v singlu i v deblu," zmínila i vypadnutí se Siniakovou, když nestačily na dvojici Dobwowská - Stefaniová.

Související obsah

Pětadvacetiletá tenistka si je ale vědoma, že podobný problém nemá na okruhu sama. "Vím, že tady byly i další holky, které si stěžovaly, nejsem jediná. Nechci dávat vinu jen programu, ale hodně výkon ovlivňuje. Je to těžké, když končíte v jedenáct večer a začínáte v jedenáct ráno. Pro tělo je to těžké," přiznává Krejčíková.

Krejčíková letos ovládla tři turnaje. Jedním z nich byl i ten v Praze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události