Barcelona čelila mnoha šancím a veze jen bod, Villarreal opět nedal gól

Zdroj: profimedia

Španělská liga v sobotu nabídla čtyři duely druhého kola. Villarreal se i nadále trápí, když ve druhém zápase po sobě odchází s bezbrankovou remízou. Valencia vytěžila bod až penaltou v závěru. Barcelona pouze remizovala na hřišti Bilbaa.

Barcelona si zvyká, jaké to je hrát bez Messiho. V minulém kole ho nepostrádala, ale proti Bilbau ji čekala o dost těžší zkouška. Do vedení ji mohl poslat už v šesté minutě Brathwaite, ale z výhodné pozice trestuhodně přestřelil.

V prvním poločase ale byli výrazně nebezpečnější domácí. Nejdříve se do velké šance prodral Williams, ale neuspěl. O minutu později už za Netem zvonila tyč po zakončení Sanceta.

Do vedení se hráči Bilbaa mohli dostat i díky dalším příležitostem Williamse a Vencedora, ale bohužel pro ně neuspěli, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

Ve druhé půli už domácí zaslouženě udeřili. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Martínez a propálil Neta. Barcelonu tak čekal velmi těžký úkol.

Srovnat skóre mohl De Jong, ale svým obloučkem trefil pouze břevno domácí branky. Co se nepovedlo jemu, to dokázal Memphis Depay o minutu později. Navedl si míč po levé straně a nechytatelnou bombou propálil brankáře Bilbaa.

V závěru zápasu se holandský útočník dostal ještě do jedné nadějné šance, ale netrefil branku, a tak se oba celky rozešly smírně. V samotném závěru navíc dostal červenou kartu barcelonský Garcia.

Villarreal opět bezgólový

Villarreal v prvním kole pouze remizoval doma s Granadou, když i přes množství šancí nedokázal vstřelit gól. To se mu nepovedlo ani v zápase proti Espanyolu Barcelona, ale tentokrát se rozhodně nedá říct, že by byl lepším týmem.

Finalista evropského Superpoháru UEFA má v této sezoně velký problém se střílením gólů, ale do první velké příležitosti se dostal Raúl de Tomas v dresu domácích. Zjevil se úplně sám před brankářem Villarrealu, ale prostřetlit ho nedokázal. Ve 35. minutě pak mohl udeřit kanorých Žluté ponorky Alberto Moreno, nicméně ani on neuspěl.