Sedmnáctiletý mladík dotáhl Slavii za výhrou, Plzeň je zpátky v čele

Daniel Samek | Zdroj: profimedia

Viktoria Plzeň se vrátila do čela tabulky, když zvládla domácí zápas proti Karviné. To Liberec se nevymanil z poslední pozice a z jihu Čech odjíždí bez bodu. Týmy Slovácka a Jablonce se rozešly smírně. Slavie po nezdarech v Evropě pokračuje v lize ve vítězné jízdě. Hrdinou byl teprve sedmnáctiletý Daniel Samek, který jeden gól dal a na druhý přihrál.

Slavia si po vypadnutí s Ferencvárošem a remíze s Legií Varšava v lize opět zlepšila chuť. Tentokrát si vyšlápla na ostravský Baník, kterému nasázela čtyři branky.

Jako první se gólově prosadil Stanislav Tecl, který si naskočil na Samkův centr a koníčkem míč uklidil do branky. Teprve sedmnáctiletý samek měl prsty i v další brance, a tentokrát hrál hlavní roli. Narazil si míč s Ivanem Schranzem a parádně ho uklidil na zadní tyč. Laštůvka neměl nárok.

Ve druhém poločase přidali další dvě branky Lingr a Kúdela z penalty. Baník navíc dohrával v deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Ndefe.

Plzeňská Viktorie byla zatím v ligové sezoně stoprocentní a vítězství by ji posunulo zpět na první místo tabulky. Soupeřem jí byla na domácím hřišti Karviná. Jean David Beauguel zůstal jen na lavičce, ale nastoupil v průběhu.

První šanci si vytvořili právě svěřenci trenéra Bílka. Po centru Kayamby se dostal na zadní tyči do zakončení Hybš, ale branku z vyložené pozice netrefil. Mrzet ho to ale dlouho nemuselo, protože jej při tom hráč hráč Karviné fauloval, a tak sudí Pechanec nařídil penaltu, kterou proměnil Chorý. Do šaten se tak šlo za jednobrankového vedení Západočechů.

Ve druhém poločase bylo k vidění několik pološancí na obou stranách, ale ani jedna nebyla zvlášť výrazná. Plzeň se musela o výsledek obávat až do 76. minuty, kdy Janošek rozehrál standardní situaci, při které našel hlavu Kaši, jenž trkl do míče a uklidnil plzeňské fanoušky a zajistil Plzni výhru 2:0.

Šlágr kola skončil smírem

Velice zajímavý zápas sliboval duel mezi Jabloncem a Slováckem, kteří v loňské sezoně obsadili druhé a třetí místo. Hosté mohli jít do vedení už v deváté minutě, ale Petrželovo zakončení zachránil na brankové čáře Malínský.

O patnáct minut později zahrozil také Jablonec, ale Smejkal trefil pouze břevno Nguyenovy branky, takže se skóre neměnilo. To se stalo těsně před koncem prvního poločasu, kdy Jurečka využil milimetrového centru Holzera.

Vyrovnat se Jablonci podařilo v 76. minutě, kdy byl Doležal faulován ve vápně a následnou penaltu Čvančara suverénně proměnil. V samotném závěru ještě viděl červenou kartu hostující Divíšek, ale na konečném výsledku 1:1 to už nic nezměnilo.

Liberec opět nebodoval

Z bídných časů se stále nemůže vymanit Liberec. V prvních čtyřech zápasech si připsal pouze jeden bod a nijak to nevylepšil ani v zápase proti Budějovicím.

Jediný gól utkání vstřelil Martin Sladký v 18. minutě, když hlavičkou překonal brankáře Knoblocha. Za jednobrankovou prohru navíc můžou být Severočeši ještě rádi, protože České Budějovice v zápase trefily třikrát brankovou konstrukci.