Motorismus

20 let úspěchů. Manažer prozradil, proč nesmí Schumacherovi přes práh

20 let úspěchů. Manažer prozradil, proč nesmí Schumacherovi přes práh
Zdroj: Profimedia

Michael Schumacher a Willi Weber. Toto spojení trvalo asi dvacet let. Nyní ale bývalý manažer nesmí Schumacherovi přes práh. Proč? To vysvětluje ve své autobiografii Benzin v krvi, která vyjde na konci srpna. Důvodem je, že bývalého šampiona Formule 1 v nemocnici nenavštívil, když to bylo nejvíce potřeba.

Willi Weber je neoddiskutovatelnou součástí Schumacherových úspěchů. Jako manažer se postaral o to, aby měl německý šampion ty nejlepší podmínky, které mu umožnily předvádět výkony, díky kterým se stal sedminásobným mistrem světa. Je to ale už skoro osm let, co se oba muži viděli naposledy. Psal se 23. prosinec 2013.

Jen pár dní poté utrpěl Schumacher osudovou nehodu na lyžích, která mu nejspíše navždy změnila život. A Weberovi také. Oba si totiž byli velmi blízcí, ale bývalý manažer je u rodiny Schumacherů v nemilosti, hlavně tedy u Michaelovy manželky Coriny.

Související obsah


"Do dnešního dne mi ani jednou nezavolala nebo neposlala dopis. Proč jsem v nemilosti? Co jsem provedl, že jsem pro ni už jen hadr na podlahu?" ptá se devětasedmdesátiletý muž. Sám ale nejspíše zná odpověď.

"Tehdy, když se to Michaelovi stalo, jsem nenastoupil do letadla a nešel za ním do nemocnice. Viděl jsem ten dav lidí a říkal si, že přece nebudu jeden z mnoha a nebudu stát ve frontě. A to byla chyba!" popisuje Weber důvody, proč je u Schumacherovy manželky v nemilosti. Od té doby má vstup k němu zakázán. 

Související obsah

"Tisíckrát jsem toho litoval," přiznává Weber v rozhovoru pro RTL. Ve své knize pak otevírá staré rány. "Cítil jsem se mizerně, trpěl jsem jako pes. Vzpomínky se stále vracely, protože se mě na to znovu a znovu ptali. Opakovaně jsem s tím bojoval. Ale po nějaké době se mi podařilo udělat tlustou čáru, abych se tím tolik neužíral," přiznává po letech.

Schumacherův syn Mick drží rodinnou tradici a stejně jako táta zápolí ve Formuli 1.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události