Trápení Liberce nekončí, v poháru padl s týmem z třetí ligy

Trenér Slovanu Liberec Pavel Hoftych
Zdroj: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia

První pohárové kolo, do kterého nastoupily prvoligové týmy, nabídlo jedno velké překvapení. Liberec se doma nedokázal vypořádat s třetiligovými Zbuzanami. Přesvědčivé výkony nepředvedly ani další týmy z Fortuna ligy.

Slovan Liberec se v aktuální sezoně trápí. V lize z pěti zápasů uhrál jediný bod a ani v poháru si chuť nezlepšil proti třetiligovým Zbuzanům.

Liberec hrál doma, a i když nastoupil ve značně obměněné sestavě oproti lize, na hřišti nechyběl například hvězdný Gebre Selassie.

Hosty poslal do vedení už v osmé minutě kapitán Jan Zákostelský. Tomu se povedlo zvýšit vedení ještě v 70. minutě a Slovanu vykřesal naději alespoň v 77. Meszaros, ale na víc se Liberec nezmohl, takže v poháru končí.

Trápily se také další prvoligové celky. Ostrava hrála v Hlučíně v základní hrací době bez branek. Domácí hráli od 84. minuty v deseti a Baník přesilovku využil ve 108. minutě, kdy výhru 1:0 vystřelil Daniel Smékal.

Stejně si vedly Pardubice v Hostouni. Také tam za 90 minut nepadl gól a o výhře hostujícího týmu rozhodl v 99. minutě Vojtěch Sychra.

Naopak bez problémů po výhrách 6:0 postupují České Budějovice i Bohemians.

Liberec – Zbuzany 1:2

To v anglickém poháru favorité postoupili, i když Everton se také na výhru natrápil: