Fotbal

Strmý pád Liberce. Jak se z účastníka Evropské ligy stal otloukánek?

Strmý pád Liberce. Jak se z účastníka Evropské ligy stal otloukánek?
Zdroj: Facebook FC Slovan Liberec

Slovan Liberec patří pravidelně mezi týmy, které se v české nejvyšší soutěži pohybují v horních patrech tabulky. Začátek letošní sezony je ale zastihl v katastrofální formě. Jeden ligový bod z pěti zápasů a ostudná prohra v poháru proti třetiligovým Zbuzanům určitě není to, co by si vedení v čele s Ludvíkem Karlem představovalo. Vyvrcholilo to koncem trenéra Hoftycha na lavičce.

Naději na zlepšení Liberci dává předloňská sezona, kdy do ligy vstoupil velmi podobně. První zápas proti Baníku Ostrava sice vyhrál, ale následovaly čtyři porážky. Nakonec se vše povedlo zachránit, když výběr trenéra Hoftycha skončil na pěkném pátém místě, ze kterého si nakonec následující ročník zahrál Evropskou ligu. 

V konkurenci Hoffenheimu, CZ Bělehrad a Genku vybojovali sedm bodů, což se vzhledem ke kvalitě kádru dalo hodnotit jako úspěch. Neuplynul ani rok a Slovan má úplně jiné problémy. Ve středu ostudně prohrál proti třetiligovým Zbuzanům, což povážlivě rozkývalo židli pod trenérem Hoftychem. Co ale za tímto pádem stojí?

Související obsah

V Liberci už se stalo zvykem, že po každé sezoně prodají své nejlepší hráče. A to stejné se stalo i letos. U Nisy se rozloučili s reprezentantem Jakubem Peškem, který odešel do Sparty, Kolumbijcem Mosquerou, jenž posílil Plzeň nebo brankářem Nguyenem.

Hostování skončilo také Michalu Sadílkovi a Ondřeji Karafiátovi. Jedinou výraznější posilou se stal Gebre Selassie, který se vrátil z Německa, ale trenér Hoftych jej místo jeho typické pozice na kraji obrany využíval spíše ve středu zálohy.

Na časté odchody jsou na severu Čech zvyklí, ale v posledních letech těžili ze spolupráce s pražskou Slavií, která jim na hostování posílala velké množství hráčů. To ale letos zatím neplatí.

Související obsah

Z týmu úřadujího mistra mají aktuálně zapůjčeného akorát Jana Matouška, který má ale do nejlepší formy hodně daleko. Dále Liberci Sparta zapůjčila Filipa Havelku a Ondřeje Novotného, ale ani oni nepatří mezi klíčové hráče týmu. Aby mohlo dojít ke zlepšení, je tedy nutné tým ještě posílit.

I současný kádr by ale měl mít na víc, než aktuálně předvádí. Jeden bod z pěti zápasů a ostuda v poháru je pod možnosti hráčů, jakými jsou Theodor Gebre Selassie, Imad Rondič, Michael Rabušic nebo Jan Matoušek.

Skladba týmu se už ale nebude týkat Pavla Hoftycha, který byl ve čtvrtek vedením klubu odvolán. Favoritem na jeho místo je Martin Hašek, který je už dva roky bez angažmá. Naposledy trénoval pražské Bohemians. 

Kromě Pavla Hoftycha skončil před pár dny na trenérské židli i František Straka.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události