Ostatní sporty

Atmosféra byla neskutečná, o titulu rozhodla týmovost, říká Havlas

Atmosféra byla neskutečná, o titulu rozhodla týmovost, říká Havlas
Zdroj: Martin Flousek/Český florbal

Čeští juniorští florbalisté jsou podruhé za sebou mistry světa. A k titulu v domácím prostředí dopomohl svými výkony i útočník Matěj Havlas, který ve finále vstřelil první branku Česka a nastartoval tím fenomenální obrat.

"To, že jsme mistři světa, zní neskutečně. Hlavně v domácí atmosféře to má ještě větší hodnotu. Atmosféra byla famózní až neskutečná. Je to úplný nesmysl a je to jak z jiného světa. Všem moc děkujeme," byl dojatý bezprostředně po zápase Havlas.

Jak sám talentovaný florbalista říká, už před startem šampionátu byl cíl jasný. "Chtěli jsme být mistři světa, to byl náš hlavní cíl. Chtěli jsme opět vyzvednout nad hlavu pohár pro mistry světa," prozradil útočník Tatranu Střešovice. A cíl byl splněn stoprocentně.

Související obsah

Češi ale neměli vůbec ideální vstup do zápasu, jelikož inkasovali už po čtyřech sekundách. "Nevím, jestli nás to nakoplo, ale dostat v prvním střídání gól, to se stává snad jenom nám. Z týmového výkonu jsme vytěžili maximum a výsledek 4:3, když prohráváte 0:2, to je fantastické," pokračoval v hodnocení jeden z nejlepších českých hráčů.

"Věděli jsme, že herně jsme lepší. Trošku jsme si po třetině rozebrali finské góly a řekli jsme si k tomu nějaké detaily. Věděli jsme, že když budeme pokračovat stejně, tak to dotáhneme," byl si jistý silou týmu Havlas.

Související obsah

A co rozhodlo o českém úspěchu? "Rozhodl týmový výkon a to, že jsme stoprocentně žili florbalem a zápasem samotným," odhaluje tajemství úspěchu 19letý florbalista.

Nyní už na něj a celý tým čekají zasloužené oslavy a Havlase následně odpočinek na dovolené.

Takto hodnotil postup do finále kapitán Filip Forman:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události