Ostatní sporty

Čeští juniorští florbalisté to dokázali! Podruhé v řadě ovládli MS

Pohádka českých juniorských florbalistů má šťastný konec. V neuvěřitelně dramatickém utkání s Finskem oplatili severskému soupeři porážku ze základní skupiny a po vítězství 4:3 se radují z titulu světových šampionů!

Čechům se vůbec nepovedl vstup do finálového zápasu, když inkasovali hned po čtyřech sekundách hry. Ihned po buly se chopil míčku Alpo Laitila, který se trefil přesně nad nohu Jurca.

Následně byl vyloučený Pěnička, ale Češi se ubránili. Od té chvíle byli domácí lepším týmem a vypracovali si několik hodně slibných příležitostí, jenže žádná gólem neskončila.

Naopak přišlo druhé vyloučení, které Finové už dokázali potrestat. Přesně do šibenice se trefil opět Alpa Laitila. Po prvních dvaceti minutách tak ztrácel výběr trenéra Berky dvě branky.

I ve druhé třetině se hrál florbal ve vysokém tempu. Navíc hned v jejím úvodu dostali poprvé možnost přesilové hry i čeští reprezentanti. A využili ji parádně.

Šimon Stránský našel krásnou krosovou přihrávkou Matěje Havlase, který už pouze doklepl míček do odkryté branky. V polovině zápasu měli Češi obrovskou příležitost k vyrovnání, jenže Stránský si se samostatným únikem neporadil ideálně a jeho forsbergrovka brankou neskončila.

Ještě předtím ale Finsko trefilo tyč, stejně jako o pár minut později na druhé straně jeden z českých mladíků. Neuvěřitelnou šanci spálil na konci prostřední periody Minkkinen, když zakončoval už do prázdné branky, ale Tomáš Jurco předvedl zákrok turnaje, když neuvěřitelným skokem zabránil jasnému gólu.

Poslední dvacetiminutovka nabídla více jak dvěma tisícům diváků neuvěřitelné drama. Nejprve hned v úvodu srovnal na 2:2 střelou z velkého brankoviště Matěj Pěnička.

A v Brně bylo ještě veseleji v 51. minutě. Finský brankář ztratil míček z dohledu a z brankové čáry ho doklepl Bohumil Piskáček. Jenže tým ze země tisíců jezer dokázal vyrovnat.

Z hodně těžkého úhlu se dokázal prosadit milimetrově přesnou střelou Tatu Havuly. Když už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, český tým ještě vstřelil rozhodující branku minutu a půl před koncem.