Fotbal

Indonéská posila Senice způsobila šílenství!

Egy Maulana Vikri v dresu Lechie
Zdroj: Profimedia

Když slovenská fotbalová Senica získala Egyho Maulanu Vikriho, málokterý fanoušek čekal, jaký poprask to způsobí. 21letý Indonésan je totiž ve své zemi obrovsky populární, takže klub z dvacetitisícového města najednou získal desítky tisíc nových fanoušků.

Jméno Egy Maulana Vikri zná v Česku asi málokdo, jenže jeho marketingový potenciál je obrovský. Mladý ofenzivní hráč je v Indonésii velkou hvězdou a Senici přilákal velké množství fanoušků.

Vikri v mládežnických kategoriích zářil a přilákal pozornost řady evropských klubů. Dostal nabídky na zkoušky v Itálii, Francii či Španělsku, ale vybral si polskou Lechii Gdaňsk, která žádné testy nevyžadovala, a tehdy osmnáctiletému mladíkovi dala tříletý kontrakt.

Za tři roky v Polsku se ale Indonésan moc neprosadil. Hrával většinou za béčko. Zasáhnul pouze do deseti prvoligových zápasů, celkově na 132 minut a nezapsal ani gól, ani asistenci.

 

Po třech letech v Polsku si ho vyhlédla právě Senica, která Vikriho, jakožto volného hráče, podepsala. Její sociální sítě rázem získaly tisíce nových fanoušků.

Indonéský fotbalista má 1,4 milionu sledujících na Instagramu, zatímco senický klub má necelých padesát tisíc, a to většina z nich přibyla až po Vikriho příchodu. Poslední dva příspěvky s ním mají padesát tisíc lajků. Dosavadní příspěvky měly většinou pouze pár stovek.

 

Související obsah

Zároveň najednou vzniklo minimálně patnáct indonéských fanouškovských stránek západoslovenského klubu. I když se tedy 21leté posile nebude dařit na hřišti, klub má nyní možnost využít hráčův obrovský marketingový potenciál.

Fanoušci někdy ale mohou fotbalu uškodit, v Nice kvůli výtržnostem skončil zápas předčasně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události