Fotbal

Protekce Koláře? To se mě dotýká! Se Spartou to letos bude těžké, ví Tvrdík

Protekce Koláře? To se mě dotýká! Se Spartou to letos bude těžké, ví Tvrdík
Jaroslav Tvrdík Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová Slavie neprožívá snadné období. Zahraje si pouze Konferenční ligu, má hodně zraněných hráčů a poslední ligový zápas pouze remizovala s Karvinou 3:3. Na konci přestupního obodobí navíc přišla o Abdallaha Simu a Davida Zimu, které prodala do zahraničí. K situaci v klubu se vyjádřil v rozhovoru s Odborem fanoušků Slavie předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Slavia na konci přestupního období prodala Abdallaha Simu a Davida Zimu. Dohromady za oba hráče zinkasovala asi 400 milionů korun. Především odchod mladého obránce je širokou veřejností posuzován jako předčasný. Tvrdík ale vylučuje, že by to bylo způsobeno finančními problémy v klubu. 

"Oslabování podpory čínského akcionáře nebo jeho útěk z klubu je nesmysl. Jsem šest let ve funkci a podle těch zpráv každý rok krachujeme... Klub je z hlediska cash flow zajištěn na dva roky dopředu. Nemáme žádné dluhy, platíme na čas, na účtu máme dost peněz."Související obsah

Podle Tvrdíkových slov Slavia počítala s tím, že v létě prodá Simu a Olayinku. Druhý jmenovaný neprošel zdravotní prohlídkou v dánské Kodani. Tak nakonec sáhl po Zimovi, kterého prodal za pětinásobek nákupní ceny. Na Simovi vydělal třicetinásobek. "U Simy je výsledná nabídka skvělá." "Pro Davida skvělé, pro klub taky skvělé," okomentoval oba přestupy. 

V posledním zápase se také zranil brankář Kolář. Chybět by měl přibližně měsíc. Do posledních utkání ale nastupoval stále jako jednička i přes to, že jeho forma měla výrazně klesající tendenci. Mezi fanoušky se řešila možná protekce, protože brankář má vztah s Tvrdíkovou dcerou.

Související obsah

"Dotýká se mě, když někdo mluví o protekci pro Koláře. Loni na něj byla nabídka z Nice. Mohl dnes ležet v Monaku, brát násobek platu, nežli má ve Slavii, hrát francouzskou ligu. Z hlediska možného příbuzenského vztahu je to přece úplně obráceně! Trenér řekl, že si neumí představit jeho prodej. Proto zůstal. Letos to bylo obdobné. Jindra ho zase přemluvil, aby neodcházel. Kdybych to měl řídit podle toho, že je můj potenciální příbuzný, musel jsem ho přece prodat! Teď má zelenou odejít, může to být už v zimě," přiznal předseda představenstva Slavie. 

Slávistický funkcionář také přiznal, že v letošní sezoně má velké obavy ze Sparty. Tudíž veškerou pozornost chce směřovat na úspěch v lize. "Příští rok bude o Ligu mistrů hrát jen vítěz naší ligy, do pohárů jdou jen čtyři týmy. Liga je pro nás teď důležitější než mezinárodní soutěže. Sparta bude po dlouhé době vážný konkurent. Za mě jsme ještě nikdy neprohráli derby. Teď čekám, že to bude těžký. Až ho prohrajeme, pak teprve budu smutný. Jednou to přijde," uvědomuje si Tvrdík. 

K problémům, které měla Slavia v roce 2011, je ještě daleko. Tehdy prohrála i s Převýšovem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události