Kincl vyhraje, tipuje Dvořák. Proti ranaři mu pomůže zápasnické IQ

David Dvořák a Patrik Kincl
Zdroj: Profimedia

MMA zápasníka Patrika Kincla čeká v sobotu životní zápas, jelikož se s Robertem Soldičem utká o titul ve velterové váze KSW. Jaké jsou jeho šance či jak je na tom soupeř, zhodnotil v rozhovoru pro Nova Sport Kinclův tréninkový svěřenec bojující v UFC David Dvořák.

Jak vnímáte Kinclův zápas se Soldičem, je to vrchol jeho kariéry?

Soldič je samozřejmě favorit zápasu, ale já prostě vidím jako výherce Patrika, věřím mu. Patrik zápasil se jmény jako Honda, který je teď v UFC, zápasil se Šlemenkem, s Wallenem a dalšími velkými jmény, ale kvůli tomu, že to je titul, tak to je jeho největší zápas kariéry, ale Soldič podle mě není jeho největší soupeř.

Jak byste popsal Soldiče?

Za mě je to ranař. Není to žádný velký technik s vytříbenou technikou, ale je to spíš takový buldozer, který všechno jede hodně silově. Je to extra výbušný typ, který nejede nějakou taktiku pinkání, ale umí si počkat a pak zničehonic vybouchne a je to exploze energie, kde dá tvrdý úder. Na to dost sází. Dříve míval problémy s kondicí, což se mu trochu zlepšilo, ale pořád to není fýzař. Do karet mu hraje, že je levák, což je pro spoustu lidí nepříjemné.

Co je klíčem k úspěchu pro Patrika?

Klíčové bude se nepouštět se Soldičem do větších přestřelek a naopak ten zápas držet do co nejpozdějších kol. Hlídat si to takticky, nehnat se do ničeho za každou cenu, protože Soldič je právě ten typ, který chce šlapat na pilu a minimálně v těch prvních dvou kolech bude vážně nebezpečný, takže to chce počkat si a nestrhnout se do Soldičovy hry.

Související obsah

Jaká je Patrikova největší zbraň?

Patrikova největší zbraň je zápasnické IQ. Je skvělý na zemi i v postoji a jeho zápasnické IQ je na vysoké úrovni. Umí toho soupeře načítat v průběhu kol, umí si počkat na soupeřovy chyby a umí se přizpůsobit. Když mu v prvním kole něco nefunguje nebo nesedí, tak se umí přizpůsobit, aby to v tom dalším kole fungovalo. To je jeho velká zbraň.


Patrik je v tomto souboji outsiderem, jak se s touto rolí vypořádává?

Nepřijde mi, že by Patrik nějak hrotil role outsider nebo favorit, je to prostě zápas. Já to znám ze svých zápasů a on je v tom dost podobný. Ať je to slabý soupeř nebo silný soupeř, tak ke každému musíme přistupovat, jako by byl šampion a musíme ho porazit. Myslím, že i ten mediální tlak zvládá v pohodě a nic to nezmění na jeho výkonu.

Související obsah

Jak tipujete výsledek zápasu?

Patrik vítězství, přes to nejede vlak. A kdybych řekl cokoliv jiného, tak já s ním budu zase za týden trénovat, takže by mě zabil, to si nemůžu dovolit (smích).
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.