šipky

Skvělý Gawlas! Na European Tour porazil vítěze Premier League

Skvělý Gawlas! Na European Tour porazil vítěze Premier League
Zdroj: Instagram @ady_gaw

Mladý český šipkař Adam Gawlas zaznamenal velký úspěch. Ve druhém kole European Tour, která je nabitá velkými jmény, porazil Jonnyho Claytona, který letos vyhrál prestižní Premier League.

Teprve devatenáctiletý Gawlas je velkým příslibem českých šipek. Jenom on a Karel Sedláček jsou z českých hráčů držiteli karty organizace PDC. V jeho první sezoně mezi profesionály se mu sice příliš nedařilo, když ve většině turnajů Players Championship skončil v úvodních kolech, ale chuť si nyní vylepšuje.

Na European Tour, kde nechybí taková jména, jakými jsou Gerwyn Price, Michael van Gerwen nebo Peter Wright, postoupil už do třetího kola. V tom druhém si navíc poradil se světovou čtrnáctkou a vítězem letošní Premier League, Jonnym Claytonem.

Související obsah

Velšan sice do zápasu vstoupil mnohem lépe, když první tři legy dokázal vyhrát, ale mladý Čech se do zápasu dokázal vrátit a srovnal na 3:3. Následující čtyři hry si oba hráči udrželi podání, a tak přišel rozhodující jedenáctý leg. V něm se Gawlasovi podařilo zavřít 43, zatímco Claytonovi zbývalo na terči ještě 19 bodů, a tak se český hráč raduje z velkého úspěchu.

Ve třetím kole se Gawlas utká s Lewisem Williamsem, který je stejně starý jako český hráč. Ve světovém žebříčku mu patří 98. místo. 

Takto si Clayton došel pro titul v Premier League.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.