Premier League Darts

Porazil van Gerwena a zvládl i finále. Clayton je novým šampionem

V Milton Keynes se hrálo úplné finále letošní sezóny šipkařské Premier League, které bylo plné překvapení. Michael van Gerwen vypadl s Claytonem, jenž postoupil na poslední chvíli. Do finále se dostal i de Sousa.

Úvodní semifinále přinesl duel mezi prvním Michaelem van Gerwenem a čtvrtým Jonnym Claytonem. Oba šipkaři se přetlačovali a vypadalo to, že se bude končit rozhodujícím legem.

Za stavu 8:7 pro nizozemského borce ale předvedl Clayton skvělé tři hry a po třech vyhraných lezích v řadě postoupil do finále. Tam se dostal jako první Velšan v historii.

Druhé semifinále nabídlo utkání mezi Josem de Sousou a Nathanem Aspinallem. Především Portugalec měl často problém zavírat, duel se tak dostal do rozhodujícího devatenáctého legu.

Související obsah

Oba šipkaři byli dosti nervózní a nakonec byl o něco šťastnější Portugalec, který se stal taktéž prvním borcem ze své země, který se dostal do finále play-off Premier League Darts.

Ve finále se utkal tedy Jonny Clayton a Jose de Sousa. Pro oba šipkaře šlo o premiérovou účast ve finále Premier League. Jonny začal skvěle a hned ve třetím legu breaknul Portugalce.

Související obsah

V následné hře to potvrdil, Velšan poté vedl již o tři legy, ale break si poté připsal i de Sousa. Clayton ale byl konzistentní a soupeři stále více a více utíkal, Velšan se stal novým mistrem světa!

Play-off Premier League Darts

Semifinále

Jonny Clayton – Michael van Gerwen 10:8

Jose de Sousa – Nathan Aspinall 10:9

Finále

Jonny Clayton – Jose de Sousa 11:5

VIDEO: Ve čtvrtek se stal Jonny Clayton posledním postupujícím do play-off, o den později play-off ovládl:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Premier League Darts

Důležité Události