Lvíčata jsou v evropské kvalifikaci stoprocentní, doma si poradili i s Albánií

Česká reprezentace do jednadvaceti let se raduje z gólu Zdroj: Twitter @ceskarepre_cz

Čeští reprezentanti do jednadvaceti let naskočili do kvalifikace o mistrovství Evropy těsnou výhrou 1:0 nad Slovinskem. V Českých Budějovicích Lvíčata porazila i Albánii a po dvou zápasech jsou bez inkasované branky.

Tým Jana Suchopárka naskočil do utkání opravdu výborně, a to hlavně díky hostujícímu brankáři Aliovi. V šesté minutě po jeho velké chybě skóroval Tomáš Ostrák, o pár minut později přidal druhou trefu Daniel Fila. Tentokrát brankář Albánie vyrazil střelu Karabce a trefil se hráč Mladé Boleslavi.

V šestnácté minutě Alia udělal další chybu, ale nyní to brankou neskončilo. Český tým nicméně stále tlačil a fotbal bavil. Po půlhodině navýšil vedení na 3:0 Kryštof Daněk, jemuž parádně připravil míč Fila. Olomoucký fotbalista s pomocí nešťastně zasahujícího obránce skóroval. Stejný hráč mohl dát v první minutě nastavení již čtvrtý gól, ale branku přepálil.

Po sedmdesáti minutách dostal druhou žlutou kartu hostující Mitaj. Národní tým měl velký tlak a mnoho šancí, ale jediná přesilovková trefa přišla šest minut před koncem základní hrací doby. Pavel Šulc zpracoval míč a po zemi jej poslal přesně k pravé tyčce. Další tutovky přineslo i nastavení, ale pátý gól již nepadl.

Kvalifikace o ME U21

Česko - Albánie 4:0 (3:0)
Branky:
6. Ostrák, 13. Fila, 32. Daněk, 84. Šulc

Zatímco Lvíčata hrála v Českých Budějovicích, Slavia hraje v Edenu. Takhle slavili gól fanoušci Legie v předkole Evropské ligy: