Montreal Canadiens

Offer sheet v NHL. Hokejová liga je šokována kuriózním přestupem

Offer sheet v NHL. Hokejová liga je šokována kuriózním přestupem
Zdroj: profimedia.cz

Hokejová NHL je na nohou z kuriózního trejdu útočníka Jesperi Kotkaniemiho. 21letý centr totiž nakonec odchází z Montrealu do Caroliny a to díky tzv. offer sheetu.

Offer sheet neboli nabídka od konkurenčního klubu na hráče, jenž má v současném týmu status - chráněný volný hráč, se v NHL nevidí příliš často. Za posledních deset let se uskutečnily jen tři takové nabídky, které navíc nakonec nedopadly.

Carolině se odvážný a hodně riskantní tah podařil. Nabídla talentovanému Kotkaniemimu pohádkovou smlouvu, kterou Montreal nedokázal kvůli platovému stropu do sedmi dní vyrovnat, a o hráče tak přišel.


Související obsah

V NHL se tento druh trejdu v poslední době příliš nevyužívá, jelikož je brán jako hodně sporný a neetický, nicméně stále je podle pravidel. "Prostě jsme udělali to, co podle pravidel můžeme. O Jesperim jsme se bavili už dřív, známe ho, šlo nám jen o něj," vysvětlil generální manažer Caroliny Don Waddell.

Hurricanes se tak radují z příchodu 21letého finského centra, který bude nově pobírat 6,1 milionu dolaru (cca 130 milionů korun). Sám hráč je z nové smlouvy nadšený. "Když jsem tu nabídku viděl, byl jsem fakt nadšený. Je skvělé, když vám někdo věří," prohlásil Kotkaniemi.


Související obsah

Naopak Montreal se nakonec musel spokojit pouze s kompenzací v hodnotě dvou výběrů v draftu (v příštím roce si může vybírat v prvním a třetím kole). Canadiens si pak narychlo našli náhradu a angažovali Christiana Dvoraka z Arizony.


Kuriozitou je, že Montreal se před dvěma lety také pokusil o offer sheet a zkusil získat právě z Caroliny Sebastiana Aha. Hurricanes ale tehdy vysokou nabídku ve výši 8,5 milionu dolarů po dobu pěti let dokázali dorovnat a hvězdného Fina v kádru udrželi. Nyní navíc vítají v týmu jeho krajana.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události