Šestnáctiletý supertalent zářil v KHL! Dal dva góly a přidal asistenci

Ruský hokejový útočník Matvej Mičkov, kterému je teprve šestnáct let, zářil v dresu petrohradského SKA v utkání s Vladivostokem. Jeden z nejtalentovanějších hráčů posledních let naskočil do teprve třetího zápasu v evropské soutěži.

Matvej Mičkov patří mezi největší talenty do draftu roku 2023 a nejspíše si to o první místo rozdá s Kanaďanem Bedardem. Jejich souboj by v budoucnu mohl kopírovat ten mezi Ovečkinem a Crosbym. Rodák z ruského Permu odehrál třetí utkání v KHL a poprvé bodoval. Vladivostoku dal dvě branky a přidal jednu asistenci.

Do povědomí společnosti se dostal v minulé sezóně, kde měl v neuvěřitelně mladém věku více jak bod na zápas v juniorské MHL. Jako mladší hráč jel na šampionát osmnáctiletých, kde ovládl kanadské bodování. V sedmi zápasech dal málo uvěřitelných dvanáct branek a přidal čtyři další asistence.

Vysloužil si tak místo v týmu Valerije Bragina, který do mladého hráče vkládá hodně nadějí. Mičkov dal první gól mezi dospělými v 51. minutě, kdy dostal přihrávku do odkryté části branky, odkud mladík skóroval mezi nohy spoluhráče. Jeho druhý gól byl o něco více fascinující – z levého kruhu se svižnou střelou trefil do horní části branky.

Zápas, na který nikdy nezapomene, uzavřel v poslední minutě. Parádní přihrávkou skrz pásmo našel Marčenka, jenž uzavřel stav duelu na konečných 9:2. Důvěra od trenéra jde vidět tím, že mladíček původem z Permu hraje i přesilové hry svého celku.

Mičkov by měl být novou hvězdou NHL. Možná se potká i s Alexandrem Ovečkinem, který může hrát ve Washingtonu hrát dalších pět let:

K tématu Hokej

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.