Box

Holyfield se po deseti letech vrátil do ringu. Po dvou minutách padl k zemi

Holyfield se po deseti letech vrátil do ringu. Po dvou minutách padl k zemi
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Střetnutí dvou legend bojových sportů a boxerský comeback Evandera Holyfielda neměl dlouhého trvání. Dnes 58letý mistr světa šel k zemi už na konci prvního kola, kdy ho ukončil o čtrnáct let mladší Vitor Belfort.

Zatímco jeho rival Mike Tyson před časem ukázal, že i na stará kolena umí rozdat sérii tvrdých úderů, Holyfield (44-11-2-1NC) toho v ringu příliš nestihl. Exhibice s bývalým UFC šampionem Vitorem Belfortem (1-0) trvala minutu a 49 vteřin.

Nutno zmínit, že Holyfield přijal zápas jako náhradník za Oscara De La Hoyu, který byl krátce před duelem hospitalizován kvůli těžkému průběhu covid-19. Holyfield ukončil kariéru v roce 2011, získal bronzovou olympijskou medaili, držel ty největší boxerské tituly, jako jediný se stal absolutním šampionem v těžké i křížové váze a dvakrát porazil Mikea Tysona.

 

Belfort svého soupeře prvně poslal k zemi tvrdým zvedákem a následně otřeseného Holyfielda zasypal sérií úderů, které ukončil až rozhodčí. 44letý zápasník využil příležitosti a vyzval k souboji youtuberskou hvězdu Jakea Paula (4-0). "Hej Jakeu, přestaň přede mnou utíkat," hlásil.

 

Ani další zápasy galavečeru Triller Fight Clubu příliš mnoho vzrušení nenabídly. Před hlavním tahákem večera se v ringu představil další bývalý UFC šampion Anderson Silva (2-1), který ukončil Tito Ortize rovněž v polovině prvního kola.

 

Bývalý šampion těžké i křížové váhy David Haye (29-4) s Joem Fournierem (9-1-1NC) předvedli spíše exhibiční sparing než boj. Britský boxer si připsal hravě výhru 3:0 na body a následně nastínil comeback. 40letý rohovník prý pomýšlí na duel s krajanem Tysonem Furym, ke kterému mělo v minulosti dojít. A Jono Carrol (20-2-1) na body porazil Andyho Vencese (23-3-1) v rámci eliminace WBA super pérové váhy.

Diváky večerem provázel rapper 50 Cent a přítomný byl i bývalý prezident USA Donald Trump.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události