Fotbal

Při Ronaldově návratu se objevil útočný nápis: Připomněl nařčení ze znásilnění

Při Ronaldově návratu se objevil útočný nápis: Připomněl nařčení ze znásilnění
Zdroj: profimedia.cz

Ronaldův sobotní návrat na Old Trafford byl na chvíli zastíněn fotbalistovou minulostí. Nad stadionem létal banner "Věřte Kathryn Mayorgaové" pojící se k nařčení ze znásilnění, kterého se měl portugalský kanonýr dopustit v roce 2009.

Pět minut poté, co se Ronaldo po dvanácti letech představil v dresu Manchesteru United a přispěl k výhře nad Newcastlem 4:1 dvěma góly, nad Old Trafford letělo práškovací letadlo, které táhlo reklamní banner.

 

"Věřte Kathryn Mayorgaové," mohli číst obyvatelé Manchesteru na obloze. Za nápisem je údajně feministické sdružení Level Up.

Zdroj: profimedia.cz

Kathryn Mayorgová v minulosti vznesla proti Ronaldovi obvinění ze sexuálního obtěžování a znásilnění. V roce 2009 ji měl napadnout na hotelové toaletě poté, co se poznali v klubu. Ronaldo tvrdí, že s pohlavním stykem obě strany souhlasily.

 

Vyšetřovatelé v Las Vegas případ uzavřeli a došli v roce 2018 k závěrů, že tvrzení Mayorgové nemůže být nijak prokázáno. "Vážně odmítám veškerá obvinění, která byla proti mně vznesena," napsal tehdy Ronaldo. Ačkoli vše popřel, ženě vyplatil odškodné ve výši 8,5 milionu korun.

 

Související obsah

To však Mayorgovou nezastavilo a poté, co neuspěla s trestním oznámením, podala na 36letého fotbalistu občanskoprávní žalobu. Za psychickou ujmu, napadení či zneužití žádá další peněžní odškodnění.

Na Ronalda na Old Trafford čekaly stovky fanoušků, podívejte se na návrat superhvězdy:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.