Slavia natáhla vítěznou sérii, Sigma přišla o tři body v závěru utkání

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Nedělní kolo české Fortuna ligy nabídlo čtyři zápasy s koncovkou mezi Slavií a Slováckem, která opět vyhrála. Tentokráte 2:0. Hradec Králové vyhrál podruhé v řadě, Jablonec též uspěl. Mladá Boleslav hrála 3:3 s Olomoucí.

Nedělní program odstartoval zápasem mezi Dynamem a Hradcem Králové. Hosté se nakonec radovali ze tří bodů, rozhodla jediná branka Vašulína. Jablonec po špatných výkonech zabral a doma srazil Karvinou taktéž 1:0. Trefil se Malínský.

Mnohem zajímavější byl duel mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí. Hosté vedli již 2:0, ale Milan Škoda snížil. Po sedmdesáti minutách vrátil Sigmě dvoubrankové vedení Vaněček a vypadalo to pro Hanáky velice dobře. Mašek s Karafiátem ale v posledních minutách zápasu srovnali na konečných 3:3.

​Slavia do těžkého utkání se Slováckem vstoupila velice aktivně a ve čtvrté minutě se do odkryté branky po tyčce Ekpaie prosadil talentovaný Daniel Samek. Navýšit mohl Kuchta, ale tomu se zblízka Nguyena prostřelit nepovedlo. Stejný hráč měl velkou šanci i na startu druhého poločasu, ale v duelu sedmého kola mu nebylo přáno.

Poté bylo Slovácko nesmírně aktivní a dostalo se do několika slibných šancí. Jurečka zakončoval do odkryté branky, ale trefil hráče Slavie, o pár minut později měl na noze gól také Sadílek, ale nic z toho gólem neskončilo. Přišel tak čas Stanislava Tecla, který se prosadil střelou do prázdné branky po parádní přihrávce od Bořila. Slovácku nepomohla ani korigující branka Vechety v devadesáté minutě.