Fotbal

Rodí se supertalent? V Rumunsku skóroval 15letý hráč, který prošel Barcou

Rodí se supertalent? V Rumunsku skóroval 15letý hráč, který prošel Barcou
Talentovaný rumunský útočník Enes Sali | Zdroj: Twitter

Tohle jméno si zapamatujte. Možná se za pár let bude objevovat v těch nejlepších týmech světa. V rumunské lize skóroval teprve patnáctiletý hráč Enes Sali za Farul Constanta, kterému patří momentálně čtvrté místo. A nebyl to gól jen tak ledajaký. Jeho sólo z půlky hřiště udivuje celý svět. Před přestupem do Rumunska strávil také dva roky ve slavné barcelonské akademii La Masia.

Enes Sali se narodil v Kanadě rumunským rodičům. Až do svých jedenácti let hrál za Woodbridge Strikers, než si ho na mládežnickém reprezentačním turnaji všimli skauti slavné Barcelony a přetáhli jej do své akademie. 

V katalánském klubu hrál dva roky, ale poté Barcelona čelila problémům s FIFA a talentovaného mladíka musela propustit, a tak byl bez angažmá. To ale nevydrželo dlouho. Rumunský diamant neunikl pozornosti legendárního Gheorgha Hagiho, který přesvědčil mladíkova otce a přivedl jej do své akademie, kde hrál od roku 2019. O dva roky později se dočkal svého prvního startu v seniorském fotbale - v pouhých 15 letech.

Související obsah

V nejvyšší rumunské soutěži nastoupil poprvé za Farul Constanta proti Sepsi a pomohl svému týmu k výhře 1:0. Svého prvního gólu se mladý útočník dočkal už ve čtvrtém zápase, když dostal největší porci minut, protože trenér mu dal důvěru na celý druhý poločas. Sali se mu za to odvděčil ve velkém stylu. V 85. minutě převzal míč na půlicí čáře a předvedl naprosto strhující sólo, za které by se nestyděl ani Lionel Messi, a završil jej mazáckým zakončením. Stanovil tak skóre proti Academica Clinceni na konečných 5:0.

Nechutné zdržování v MLS! Hráč poslal dva míče na tribunu, pak se strhla mela. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události