Bob Marley

Fanoušci jsou zklamaní. UEFA zakázala Ajaxu logo na dresech.

Fanoušci jsou zklamaní. UEFA zakázala Ajaxu logo na dresech.
Zdroj: Twitter

Ajax Amsterdam nesmí používat logo Three Little Birds na třetí sadě dresů, kterou slavnostně představil během letní přestávky. Podle serveru Ajax Life jim to zakázala UEFA i přes to, že rodina Boba Marleyho, který je autorem, s tím souhlasila. Hlavním problémem je to, že dané logo nijak nesouvisí s klubem nebo klubovým sponzorem.

Video, jak úřadující mistr nizozemské ligy představuje sadu třetích dresů, obletělo svět a bylo přijato s nadšením. 35násobný vítěz domácí soutěže se inspiroval populární písničkou Three Little Birds od zpěváka Boba Marleyho, s čímž jeho rodina souhlasila. Kromě toho se mělo logo písničky objevovat i na této sadě dresů. Ale všechno je jinak.

Ajax v sobotu nastoupil proti PEC Zwolle právě v tomto trikotu, ale dané logo na něm chybělo. Fanoušci se okamžitě začali zajímat, proč tomu tak je. Podle webu Ajax Life s tím má co do činění UEFA. "Evropská fotbalová asociace to hodnotí jako odlišnost od klubového loga nebo klubových sponzorů. Ostatní vyobrazení nejsou povolena," tvrdí. 

Související obsah

​Píseň Three Little Birds je již více než deset let neoficiální hymnou Ajaxu. Toto spojení vzniklo v době, kdy při přípravném zápase v Cardiffu museli fanoušci zůstat na stadionu a DJ pustil legendární hit.

Takové rozhodnutí jistě bude velkým zklamáním také pro zpěvákovu rodinu, která se na to velmi těšila. "Příběhy, jako jsou tyto, mě hřejí u srdce a ukazují, jak působivou písničkou Three Little Birds může být. Fotbal byl pro mého otce všechno. A abych použila jeho slova: Fotbal je svoboda," řekla před časem Marleyho dcera Cedella. 

 Fotbalisty napadly během zápasu včely!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Bob Marley

Etzlerova proměna v Boba Marleyho: Pod nánosem dredů jsem měl celou zoo!

Etzlerova proměna v Boba Marleyho: Pod nánosem dredů jsem měl celou zoo!

Důležité Události